DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Üzecek Dağında Sevgi ve Hoşgörü Hakimdi

15 Mayıs 2013 Ekleme Saati: 15:55
2.159 kez görüntülendi

Üzecek Dağında Sevgi ve Hoşgörü Hakimdi

yağmur duası 2Karapınar halkı Üzecek dağında organize edilen yağmur duası programında semaya el açtı. İlçe Müftüsü Hüseyin Gün’ün de katıldığı dua da çok sayıda koyun kurban edilirken komşu köylerden yayla sakinleri, gelen misafirlere ev sahipliği yaptılar. Din Görevlileri dua ederken kadınlar kesilen kurbanların etlerini pişirerek servise hazır ettiler. Üzecek dağında sevgi ve hoş görünün hakim olduğu program, ikramların misafirlere eikr4am edilmesi ile son buldu.

Yağmur duası öncesi yapılan dini sohbette ilçe müftüsü Hüseyin Gün, “Bu tür organizasyonlarda çiftçiler arasında sevgi ve kardeşlik duygusunun hâkim olmasına gayret edilmelidir. Yağmur duasına katılanlar arasında kesilen kurbanların etlerini alkole meze yapanların olduğunu üzülerek işitiyoruz. Allah rızası için toplanılan bu güzel günlerde Allah’ın gazabına uğramaktan sakınalım” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Bir garip Adem dedi ki:

    Allah kabul eylesin. Müftü efendi doğru söylemiş. yazık ki, ortamı kötüye kullananlarımız oluyor.

  2. gariban dedi ki:

    valla çoğu kurbanın yarısını evine götürüyor eskiden ciğer ve sakatat kısmı ağaçlara çalılara asılırımış etler fakir ve fukaraya dağılırmış ve mutlaka rahmet yağarmış aama şimdi ağalar ağırlansın çocukları fakiri boşver felsefesi var hayırlısı müftü hocama sonuna kadar destek

Yukarı Çık