DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Başkan, Meclis’i azarladı!

7 Mayıs 2013 Ekleme Saati: 19:43
728 kez görüntülendi

Başkan, Meclis’i azarladı!

67604İl Genel Meclisi’nde, Meclis üyelerinin hazırlanan raporların okunması sırasında kendi aralarında konuşmasına Başkan Ali Selvi tepki gösterdi. Başkan Selvi, “Biz dibimizde okunan raporu duyamıyoruz. Konuşacak olan arkadaşlar dışarı çıksın” dedi

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı 2. Oturumu gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi Başkanlığı’nda toplanan Meclis gündeminde yoklama yapıldıktan sonra gündemde bulunan konular görüşülmeye başlandı. Yapılan yoklama sonrasında komisyonların aldığı kararlar, okunarak oylamaya sunuldu. Raporların okunması sırasında, salonda bulunan Meclis üyelerinin kendi aralarında konuşmasına İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi tepki gösterdi. Başkan Selvi, Meclis üyelerini uyararak, “Sayın meclis üyesi arkadaşlar. Burada rapor okunuyor. Dibimizde olmasına rağmen biz okunan raporun içeriğini duyamıyoruz. Lütfen biraz sessiz olalım. İkili görüşmeleri de dışarda yapalım. Kulisler açık ikili görüşmeler orada yapılsın” diyerek tepki gösterdi.

SAHADAN FOTOĞRAFLAR GETİRİN

Komisyonların ilçelerde yaptıkları incelemeler sırasında çektikleri ve daha sonra da Meclis görüşmelerinde gösterilen fotoğrafların bazılarına da tepki gösteren Başkan Selvi, “Komisyonlarımızın ilçelerde yaptıkları faaliyetlerde fotoğraflar çekiliyor. Çekilen fotoğraflar genellikle ilçenin kaymakamlık binası önünde, ilçe belediye başkanlık binasının önünde oluyor. Bu fotoğrafların sahada yapılan incelemeler sırasında çekilen fotoğraflar olmasına dikkat edelim. Bunları bazen internet sitemize de koyuyoruz ve yurt dışından dahi inceleyenler oluyor. Bu nedenle sahada çekilen fotoğraflar olmasına dikkat edelim” diye konuştu.

KÖYLERDE AİLE SEMİNERLERİ VERİLECEK

Başkan Ali Selvi’nin yaptığı uyarılardan sonra, Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Ulaşım ve Alt Yapı Komisyonuı’nun hazırladıkları raporlar okundu. Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu adına okunan raporda, Derbent ve Selçuklu ilçelerinin bazı kesimlerinde uzun süre çalışıldığı ve gerekli tespitlerin yapıldığı söylendi. Okunan raporda, sözü geçen ilçelerde, kadın ve erkek, aile ve çocuk seminerleri gibi seminerlerin verilmesi için gerekli etkinliklerin ve düzenlemelerin yapılması için hazırlanan rapor oy birliği ile kabul edildi. Çevre ve Sağlık Komisyonu adına okunan raporda da, Çumra, Güneysınır, Hadim, Taşkent ilçelerinde yapılan incelemeler sonrasında, ihtiyaç duyulan sağlık evlerinin onarılması gerektiği söylendi. Komisyon raporunda ayrıca, kahvehanelerde, köy odalarında seminerler verilmesi için gerekli ortamların sağlanması için hazırlanan maddeler görüşüldü ve iki konu da kabul edildi.

KÖYLERİN ALT YAPISI DÜZELTİLECEK

Ulaşım ve Alt Yapı Komisyonu adına okunan raporda da, Bozkır’ın bazı köylerinde yeraltı sularındaki boruların yenilenmesi gerektiği ve mevcut arızaların giderilmesi gerektiği ile ilgili hazırlanan rapor sunuldu ve kabul edildi. Raporların okunmasından sonra konuşan Başkan Ali Selvi, komisyonların oluşturdukları raporların ilçe ve köylerin hizmet alması için önemli olduğunu söyledi. Başkan Selvi, “Köylere ve diğer beldelerimize yaptığımız yatırımlar kadar, başta aile sağlığı ve aile hayatının korunması için de ilçelerde çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların iş birliği ile yapılması gerektiğini düşünyorum. Bu bağlamda belediyelerimiz ile işbirliği yapıyoruz ve onlar gereken desteği veriyorlar. Bu birlikteliklerin devam etmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA ÖZÇELİK – merhaba Gazetesi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık