DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Özel güvenlikçilerin maaşı artıyor

7 Mayıs 2013 Ekleme Saati: 19:40
835 kez görüntülendi

Özel güvenlikçilerin maaşı artıyor

89988Özel güvenlikçilere müjde! Özel güvenlikçilerin maaşı artıyor. Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’da değişikliğe gidilecek. Buna göre, değişiklikle özel güvenlik görevlilerinin maaşları, asgari ücretin en az 1,5 katı olacak.

ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİN MAAŞI ARTIYOR

Özel güvenlik şirketlerini denetlemekle görevli Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı, çoğu asgari ücretle çalışan ve iş güvencesi bulunmayan özel güvenlik görevlilerinin haklarının iyileştirilmesi amacıyla Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’unda değişiklik yapılması için çalışma başlattı.

Yapılması planlanan değişiklikle özel güvenlikler asgari ücretle çalıştırılamayacak. Özel güvenliklerin maaşı, en az asgari ücret artı bu miktarın yaklaşık yarısı eklenerek belirlenecek. Bu oran sektör temsilcileriyle görüşülüp net olarak belirlenecek ve özel güvenlik görevlileri bu maaşın altında çalıştırılamayacak.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye’de Özel Güvenlik Görevlisi kimliğine sahip 580 bin kişi bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğünce tahsis edilen 420 bin kişiye karşılık yaklaşık 240 bin kişi aktif olarak bu işi yapıyor.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık