DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Sabah’tan Tarihe Saygı

31 Mayıs 2013 Ekleme Saati: 17:21
3.040 kez görüntülendi

Sabah’tan Tarihe Saygı

sabah dershanesiSabah Dershanesi öğrencileri Valide Sultan Müzesini ziyaret ettiler. Dershane eğitim görevlisi Emine Çetin rehberliğinde müzeyi ziyaret eden öğrenciler, “Bu müzenin varlığından haberimiz bile yoktu. Böylesi güzel bir müze neden tanıtılmıyor anlayamadık. Tarihimizi ve kültürümüzü yansıtan bu müzenin halka devamlı açık olmasını ve içindeki eserlerin bilirkişi tarafından anlatılmasını istiyoruz. Müzede korunan eserlerin birçoğunu tanıyamadık ve hakkında bilgi alamadık. Öğretmenimiz Emine hanıma bize bu eserleri görme şansı verdiği için teşekkür ederiz” dediler.

Dershane eğitimcisi Emine Çelik ise, “Karapınar’da görev yaptığım süreç içerisinde var olan ama bilinmeyen bu müzenin Türkiye’de sadece Edirne’de olduğunu biliyordum. Edirne’deki Valide Sultan Müzesi nasıl tanıtıldı ise, Karapınar Valide Sultan Müzesi de tanıtılmalı ve içindeki eserler, o günün tarihini anlatır tarzdan olmalı. Kültürümüzü unutmamak için tanımalıyız” dedi.sabah

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ahmet şahin dedi ki:

    karapınarımızın güzelliklerini öğrencileriyle paylaşan onlara yol gösteren herkese teşekkürler.burası bizim memeleketimiz.biz sahip çıkmalıyız.

Yukarı Çık