DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Etkilenmeyene sözümüz Kalmamıştır

10 Haziran 2013 Ekleme Saati: 12:00
2.087 kez görüntülendi

Etkilenmeyene sözümüz Kalmamıştır

mehmet okuyucuSevgi gösterileri çeşit çeşittir. İnsanlar birbirini sevdikleri halde bazen istemeden de olsa birbirine zarar verebiliyor. Ama karşılaştığımız zarar karşısında soğukkanlı davranmak gerekir. Aniden parlayan ve kendisine hakim olamayan insanlar yazık ki bazen geri dönüşümü imkansız olan hatalara maruz kalabiliyorlar. Faturasını da bir ömür boyu ödemek zorunda kalıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde duyduğum bir hikâye yüreğimi pare pare etmişti. Ama ibretin âlâsını almama yetti. Sizlere bu duyduğum hikâyeyi aktarmaya çalışacağım. Ki bizi seven ama zarar veren insanlara karşı aynı hatayı işlemeyelim.

Adam yeni araba almış ve evin önünde arabasını yıkamaya koyulmuş. Biz erkeklerin en büyük zevklerindendir, otomobilimize ayırdığımız zaman. Bazen otomobilimize ayırdığımız zamanı ailemize, çocuklarımıza ayırmadığımız bile olur. Aracını tertemiz yıkayan adam, kapıları açmış, müziği de kısık bir şekilde ayarladıktan sonra, eşinden bir kahve istemiş ve arabaya bakarak keyif yapıyormuş.

Bu arada evin 8 yaşındaki körpe yavrusu, aracın arka tarafında eline aldığı taş ile aracı çiziyormuş. Kahvesini bitiren baba usul yavaş kalkıp aracın arka tarafına geçince, aracı çizen çocuğunu görmüş. Bir anda sinir küpü olan baba eline geçen sopa ile çocuğun eline 3-5 kere vurmuş. Çocuk feryat figan ağlarken baba, başını ellerinin arasına alarak, ‘Ben ne yaptım ya’ diye pişmanlık duymuş. Hemen çocuğu hastaneye götüren baba, ciğerinin bir parçası olan yavrusunun boncuk boncuk gözyaşları karşısında çok pişman olmuş ama yazık ki pişmanlığı körpe yavrusunun parmaklarını getirmek için yeterli olmamış.

Parmakları kopan yavrusu, bir ömür boyu parmaksız yaşayacağından habersiz parmaklarına bakarak, babasına, “Babacığım çok üzgünüm, arabamıza seni çok sevdiğimi yazıyordum. Senin kızacağını bilemedim. Çünkü ben seni çok seviyorum” deyince baba gözyaşlarına hakim olamamış.

Eve gidip araca baktığında, araçta “Canım babam, seni çoook seviyo…” yazıyormuş. Çocuk seviyorum yazısını tamamlayamadan babası görünce yazı yarım kalmış. Adam o arabaya bir daha binmemiş—

Yazarken bile duygularımın kabardığı bu hikaye umarım, dünya menfaati için insanların yüreğini linç eden bizlerde bazı kavram ve hareketlerin değişimine vesile olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık