DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Can yanmasın Cepte Yanmasın

10 Haziran 2013 Ekleme Saati: 11:33
944 kez görüntülendi

Can yanmasın Cepte Yanmasın

Karapınar İlçe trafik ekipleri, kask kullanmayan ve ehliyetsiz sürücüleri trafikten uzaklaştırmak için çalışmalarına hız verdiler.

trafik kaskİlçe trafik amiri Komiser Niyazi Günel ve ekibi gece gündüz demeden trafik akışı bakımından ilçenin huzur ve sükunetini sağlamak için çalışmaya devam ediyorlar. Amaçlarının kask kullanımını % 100 e yakın bir orana ulaştırmak olduğunu söyleyen Günel, “İnsanlarımızın kaza anında can zayiatı yaşamamaları için kask takmalarının önemini biliyoruz. Halkımızın can güvenliği açısından önem arz eden kask kullanımını maksimuma ulaştırmayı hedefliyoruz.  Emniyet Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu araştırmalara göre, Kaskın (koruma başlığı) darbeleri emdiği ve dağıttığı, risk ve kafa yaralanmalarını önlediği, kaza anında nesnelerin kafaya temasını engellediği ve ölümcül kafa yaralanmalarını %60 ile %75 azalttığı tespit edilmiştir. Kask kullanmayanların kullananlara oranla 2,5 kat daha ölümcül kafa travmalarına maruz kaldığı ve 2 kat daha ölümle sonuçlanan kazalar yaşandığı kaydedilmiştir” dedi.

Kurallara uyanların canı da cebi de yanmazken, uymayanların canı da cebide yanıyor.

2012 yılında Karapınar’da motosiklet kazalarında 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Motosiklet kazalarında hayatını kaybedenlerin genelde kafalarından yara alıp hayatını kaybettiği istatistiklerde mevcuttur. 2013 yılında ise motosikletin karıştığı 25 kaza da 32 kişi yaralanmıştır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık