DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Cesur’dan Seçim Startı

28 Haziran 2013 Ekleme Saati: 12:31
1.382 kez görüntülendi

Cesur’dan Seçim Startı

2014 yılında yapılacak olan Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası genel kurulunda başkan adayı olacağını açıklayan Muhammet CESUR Gazeteciler Cemiyetimize şu açıklamalarda bulundu:

“Cesur Kırtasiye’nin sahibi ve işletmecisi olarak, bu gün itibariyle önümüzdeki yıl yapılacak olan Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na aday olduğumu, siz değerli basın mensuplarının huzurunda kamuoyuna açıklıyorum.
“ Karapınar  esnafından, ekonomik kalkınmaya hız” sloganı ile bütünleşen bir çalışma sistemi hedefliyoruz.

 

Olumlu yürüyen ekonomik kalkınma sürecine paralel, KEVSO için olan  ilginin de yapılacak seçimlerde tavan yapması, yerel seçimin yaklaştığı bu günlerde yapılacak propaganda çalışmaları, Karapınar’ın bir kez daha tanık olduğu bir durum olarak ortaya çıkacak. TV ekranlarına ve gazete sütunlarına KEVSO seçimlerinin ilçemiz esnafı adına, Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası kuruluş amacına uygun olarak yepyeni hizmetlerin sunulacağı bir seçim sonucu yansımasını umuyorum.

20130628_120223 kopya

Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının ilçemizin  gelişimi için ne kadar önemli bir kurumsal araç olduğu aşîkardır. İlçemizin ekonomik gelişimi adına yapılması gereken çalışmalar konusunda verilen vaatlerin mutlak surette uygulanması gerektiği gerçeğini artık hepimiz biliyoruz. Kim kazanırsa kazansın, verilen vaatlerin yerine getirilmemesi halinde, kişisel menfaat, ekonomik ve siyasi rant konusunda atılacak herhangi bir adım, toplum tarafından ciddi bir şekilde takip edilecek ve sorgulanacaktır.

 

Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odasının yeniden yapılandırılması, köklü değişikliklerle stratejik konuma sahip olması gerektiği gerçeğinden hareket edersek, önümüzdeki seçimlerde mutlak surette mantık, sağduyu ve tarafsızlık ilkesi ciddi bir şekilde kendisini gösteriyor.

 

Seçim propagandası süresi içinde, yazılan, çizilen, propaganda edilen ne varsa masaya koyup, adalet şapkamızı da yanına iliştirdiğimizde vereceğimiz karar mutlaka vicdanlarımızın sesi olmalıdır. Bu vicdan; Karapınar  için, Esnaflarımız  için, bölge için ve topyekûn memleketimizin  ekonomik olarak yeniden yapılanması ile kazancının ne olacağını tayin edebilmelidir. Bu nedenle bu karar çok önemlidir ki; ilçemiz kayıp yılların  muhatap ve muhataplarıyla hiçbir şekilde yüzleşme olanağı bulamamıştır. Oldu-bittiye getirilmiş kayıp ylların  varlığını ve kayıplarının ne olduğunu hep birlikte değerlendirdiğimiz halde, sorumluluğunun da hepimize ait olduğunu  hep gözden kaçırdık.

Günün değişen rekabet koşullarında başarı için hem işletmelerin, hem de sivil toplum örgütlerinin iyi yönetilmesi büyük önem taşıyor. Sadece işletmeye ilgi yeterli değil, sivil toplum da şart. Sivil toplumun yapısı ve başarı düzeyi mutlaka sorgulanmalıdır.

 

Biz, Karapınar’da ekonomik yatırım ve yerel kalkınma hamlelerini gerçekleştirmek için her türlü imkanları kullanacağımızın teminatını veriyoruz. Bu uğurda yola çıktığımız yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı önümüzdeki günlerde siz değerli basın mensuplarıyla bir araya gelerek kamuoyuyla paylaşacağım.

Bu vesileyle, ilçemizde yapılacak olan Karapınar Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerinin, ilçemiz esnafı, sivil toplum örgütleri ve bütün halkımız için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. alper dedi ki:

    muhammet beye böyle bir yaklaşımından dolayı teşekürler allah yolunu açık etsin tek dileğimiz yenilikçi ve her zaman esnafın yanında olsun esnaf ve sanatkarlar derneği başkanı olsun esnafı para olarak görmesin çünkü ufak esnaf kaz gibi yolunmaktan bıktı sadece seçimlerde anılmaktan ve dernekte fırça yemekten bıktı

Yukarı Çık