DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

İş Adamları Derneği Basın Açıklaması

6 Haziran 2013 Ekleme Saati: 12:29
1.568 kez görüntülendi

İş Adamları Derneği Basın Açıklaması

Karapınar İşadamları ve Sanayiciler Derneği Kuruldu

Karapınar Sanayiciler ve İşadamları Derneği (KARSİAD) Yönetim Kurulu, basın açıklamasıyla faaliyetlerine başlayacağını bildirdi.

iş adamları sabah karapinar_karsiad_1 (1) 1000Konya’nın Karapınar ilçesinde TUSKON ve ANSİFED’e bağlı Karapınar Sanayiciler ve İşadamları Derneği kuruldu. Yönetim, ulusal ve yerel basının katıldığı kahvaltıda dernek başkanı Şenol Mutlu derneğin Karapınar’lı işadamları için önemini anlattı.

iş adamları sabah karapinar_karsiad_1 (2) 1200‘Derneğin amacını anlatan Dernek Başkanı Mutlu, “Karapınar başta olmak üzere ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmak üzere yerel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyette bulunmaktır’ ifadelerini kullandı.

Başkan Mutlu, “Derneğin Karapınar’ın kapalı kutusunu açması bekleniyor. İçine kapanık zengin potansiyelin inkişaf ettirilmesi niyetiyle kurulan dernek, ticaret hacminin büyümesi ve refah düzeyinin yükseltilmesi adına gelişmeleri takip etmek, sanayici ve işadamlarımızın özellikle ihracata yönelik üretim yapmalarını ve yurtdışı yatırımlarını teşvik etmek, karşılaşılan sıkıntılara ortak çözümler bulmak için gayret göstermek; ayrıca tecrübe ve bilgi birikimlerimizi paylaşmak için, tanıtım ve bilgilendirme toplantıları, seminer, panel, konferanslar, iş ve kültür gezileri, ticaret forumları, ikili iş görüşmeleri, eğitim ve kurslar düzenlemek amacıyla faaliyete başlayacak” dedi. Başkan Mutlu derneğin kurucularında Şenol Mutlu, Ramazan Kurtay, M. Mubah Arı, Mustafa Tuna, Mehmet Şentürk, Ahmet Kesik ve Hüseyin Düzenli olmak üzere yedi kişiden oluştuğu bilgisini verdi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık