DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Karapınar’lılar Günü Kutlandı

16 Haziran 2013 Ekleme Saati: 12:42
2.278 kez görüntülendi


Karapınar Belediyesi’nce düzenlenen Karapınar’lılar Dayanışma ve Kaynaşma Günü, 100. Yıl Atatürk Parkı’nda gerçekleşti.

Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, programda yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içerisinde Karapınar’lılara hizmetlerinin devam edeceğini ifade etti.

Programa Bürokratlarımızdan yalnız Prof. Doktor Ahmet Kesik katılırken, Ak Parti Konya Millet Vekili Prof. Dr. Cem Zorlu, Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Garnizon Komutanı Topçu Kıdemli Albay Ali Ayhan Kızıl, Belde belediye başkanları, Ak parti İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Yaka, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda Karapınar’lı katıldı.

karapınarlılar günü İbrahim Önal

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın sunumunu öğretmen İbrahim Önal yaparken ara sunumlarda Gazeteci Mehmet Okuyucunun Karapınar şiirinden bölümler okundu.

karapınarlılar günü 2013 mehmet mugayıtoğlu

Programın ilk konuşmasını yapan yıllardır çözülmeyen sorunların üstesinden geldiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu yaptı. Mugayıtoğlu şunları kaydetti. “Belediyecilik anlamda önemli hizmetleri sizlere getirdik. Kanalizasyon kimsenin cesaret edemediği bir hizmetti. Bunu bizler korkmadan gerçekleştirmenin gururunu yaşadık. İmar çalışmaları, ağaçlandırma, organize sanayi, mahalle yollarının ve caddelerin sathi kaplama ve sıcak asfalt yapılması, okullara ve camilere çevre düzenlemeleri, yeni Cumhuriyet Meydanı’nın yapılması, ilçemizin simgesi Ali Tepesi’nin ağaçlandırılması ve bozkır görünümünden kurtarılması, sosyal faaliyetlere verilen önem bizlerin gerçekleştirdiği hizmetler arasındadır. Hükümet yatırımı olarak da son dönemlerdeki en şanslı ilçeler arasındayız. AK Parti hükümeti dönemde altın çağımızı yaşıyoruz. Bu konuda emeği geçen AK Parti İl teşkilatına ve Konya milletvekillerine teşekkür ediyorum” dedi.

Mustafa Özsoy

Konya’da ki Karapınar’lılar Derneği Başkanı Mustafa Özsoy ise, bu güzel programın yapılmasında geçen emeğinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

karapınarlılar günü 2013 nazım sezer

Sivil Toplum Örgütleri adına Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer ise, “Karapınar birlik ve beraberliğin simgesi oldu. Karapınar’ın gelişmesi için biz Sivil Toplum Örgütleri daima Belediyemizin ve Kaymakamlığımızın yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz. Organize Sanayinin de hizmete girmesi ile gelişimini hızlandırmıştır” dedi.

karapınarlılar günü 2013 ahmet kesik

Kalkınma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kesik ise Karapınar’ın son yıllardaki kömür ve güneş enerjisi ile tüm dikkatleri üzerine çektiğini söyledi. Sanayi bakanlığından arayan arkadaşımın bir programda olduğumu söylemesi üzerine, programın ulusal kanallarda yayınlandığını sandım” dedi. Kesik, “KOPİ Dairesi Başkanı ile iletişime geçerek aklınıza gelen projeleri paylaşarak ilçemize faydalı olmaya çalışın” dedi.

karapınarlılar günü 2013 ramazan yıldırım

İlçe Kaymakamı Ramazan yıldırım ise selamlama ve hoş geldiniz konuşmasında, Belediye Başkanlığının Karapınar için güzel çalışmalar yaptığını ve 15 yıllık Kaymakamlık görevim boyunca hiçbir ilçede bu kadar çok kamu yatırımının bir arada yapıldığını görmedim” dedi.

karapınarlılar günü 2013 cem zorlu

Ak parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu ise, “Karapınar’ın üstünde bulunan insan değeri, yer altı kaynaklarının meydana çıkması ile altında da değerler olduğunu göstermektedir. Karapınar’lı birbirinin sırtına basarak yükselmesini bilen insanların bulunduğu bir ilçedir. Bu dayanışma birçok topluma örnek teşkil etmektedir. Karapınar’ın ismini de Yeşilpınar yapalım. Türkiye’de Bir Hükümet sorunu Yok, bir muhalefet sorunu var” dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu halk Oyunları gösteri ekibinin ardından bir anda bahar güneşi gibi parlayan Yunus emre İlköğretim Okulu öğrencisi küçük Bayram Işık söylediği neşeli şarkılar ile davetlileri büyüledi.

Programın sonunda ise Konya’lı yerel sanatçı Mehmet Arif Tur sahneyi alarak izleyenlere şarkılar söyledi.

Not Videosu Yüklenmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık