DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Kurtlar Vadisi Siyaset

3 Haziran 2013 Ekleme Saati: 00:51
1.965 kez görüntülendi

Kurtlar Vadisi Siyaset

Kurtlar Vadisi Siyaset

mehmet okuyucu benSiyasette hızlı manevra ve son dakika vuruşu daima kazandırır. İnsanlar arasında, son dakika vuruşu genellikle arkadan vurma eyleminin kelime anlamını taşır. Televizyonda bir yarışma programı görmüştüm. Sonuna kadar gideceğiz diyerek yemin edenler, menfaatleri için karşıdaki insanı bir anda satıveriyorlardı. Bütün bir izleyenler sözünden dönüp son dakika vuruşu yapanı lanetliyordu ama yazık ki kazanan milletin bedduasını alan yine de o ani manevra yapan kişi oluyordu.

Siyaset kızışıp gelirken, kapalı kapılar arkasındaki pazarlıkları bir Allah görüyor birde o kapıların arkasındakiler. İnsanın yüzüne karşı saygı duyar gibi görünenler, aslında içlerinden “Sen güle dur. Senin ayağını son anda kaydıracağım” diye pis yada temiz sırıtıyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisinde geçtiğimiz dönem de gördüğümüz paçadan tutma harekâtı başarıya ulaşmış CHP kanadı ciddi oranda yara almıştı. Öyle derin bir yara almış ki, halâ o yaraları sarmaya çalışıyorlar. Birlik beraberlik şarkısı söylüyorlar. Ama görünen dağ kılavuz istemez. CHP bu seçimde de düşüş göstermeye devam edecek gibi görünüyor. Benim bir sözüm vardı, “Eğer ilerlemek istiyorsak, önce gidenin paçasından değil, arkada kalanın elinden tutmalıyız” diye. CHP de iki kanat oluşmuş durumda ve geçen seçimde paçadan asılanlar, bu seçimde ön sıralarda yerini almış ve paçasından tuttuğu grup partiden dışlanmış gibi görünüyor. İlçe teşkilatı, kime nasıl davranacağını bilemez hale gelmiş. Aday adaylığını resmen açıklayarak cesaret sergileyen Eczacı Ahmet Sezer sanki, son anda liste dışında kalacak gibi duruyor. Ama Ahmet sezer, adaylığa kesin kararlı. Ak Parti içine almadı, CHP muallakta tutuyor. Ama Sayın Sezer, bağımsız da olsa adaylıktan vazgeçmeyeceğinin sinyallerini çok bariz hissettiriyor. Hiçta azımsanmayacak bir oy kitlesine sahip olan Ahmet Sezer, eğer ki bağımsız aday olur ise, CHP geçen seçimde düştüğü durumdan daha kötü olacak gibi. e artık kendileri bilir.

Ak Parti Kanadında mevcut Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu’nun adaylığı kesin gözü ile bakılsa da, İlçe teşkilat Başkanı seçiminde son dakika vuruşu ile Başkanlık koltuğuna oturan Mehmet Yaka, bir son dakika vuruşu ile de Belediye Başkanlığı koltuğuna oturabilir. E neticede günümüzde vasfı olan değil dayısı olan kazanıyor.

Ak Partinin vermiş olduğu sihirli değnek ile basın dahil halkı yukardan tarayan bazı siyasiler, aslında ne kadar yanlış bir pencereden baktıklarını çok yakında anlayacaklar. Ama o bazı kişilerin hataları, iyilerinde canını yakacak. İşte hesap o gün ortaya çıkacak. İlçe Teşkilatını devir aldıklarında eski teşkilatın hesaplarına bile karışmayanlar, bir enkaz aldıklarını söylerlerken aslında eski başkan ve yönetimini yerin dibine çaktılar. Ama Uğurlu, mütevazi davrandı ve bu eleştirileri efendilik kisvesinde geçiştirmeyi başardı. Dolayısı ile eski yönetimin bıraktığı borçlar, ahrete kaldı. Bu ise enkaz olarak devir alındığı söylenilen teşkilatın borçsuz bir şekilde harekete geçtiği anlamını taşıyor.

MHP kanadı ise bu seçimde yine sürpriz bir isim ile bir anda liderlik koltuğuna geçebilir. Kimse elini belli etmemeye çalışıyor. Herkes pusu da. Sanki kurtlar vadisi dizisi Karapınar’da çekiliyor.

Bu seçim zorlu bir seçim olacak. Bölünen bölünene. Allah’ım sağ salim ve kardeşlik duyguları için bir seçim günü yaşamayı nasip etsin. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

Hiçbir parti ile gönül bağımın olmadığını artık herkesin bildiğini biliyorum. İşte bu sebeple rahat ve berrak yazıyorum. Bunlar benim düşüncelerim. Ama bu düşünceleri halkın içinde ettiğim sohbetler ile pekiştiriyorum. Eleştiri kimsenin hoşuna gitmez biliyorum ama gerçek sandık açılınca örtüşür bu sözlerim ile.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. İbrahim OKUYUCU dedi ki:

    Çok doğru söylemişsin emzadem doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama doğruları söyleyenlerin iyilerin bulunduğu onuncu köy var yeni kuruldu…

  2. s.okan dedi ki:

    xxx az terbiye lütfen. Doğruyu hazmetmek erdemli insan işidir.

  3. alper dedi ki:

    sayın okuyucu her nekadar partisizim desenizde direk chp ye yakınlığınızı su yüzünüze çıkarmışsınız okuyan anlar

Yukarı Çık