DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Hacı Adaylarına Seminer

3 Temmuz 2013 Ekleme Saati: 20:01
1.166 kez görüntülendi

Hacı Adaylarına Seminer

Hacı Adaylarına Seminer Verilmekte

hacı adayları

2013 yılı içerisinde, İlçemizden kutsal topraklara gidecek olan 55 kişilik hacı adaylarına yönelik 01–05 Temmuz 2013 tarihleri arasında İlçe Müftümüz Hüseyin Gün ve İlçe Vaizimiz Bağattin Ertunç tarafından Haci Ömerli Caminde seminer düzenlendi.

Seminerde konuşan İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, Hacıya gidecek olanlara şunları söyledi “ Hac ibadetinin önemi ve faziletlerinden bahsederek, sizler İlçemizden Canab-ı Allah’ın seçtiği ve Beytine misafir olarak kabul ettiği şanslı ve seçilmiş insanlarsınız. Dünyanın dört bir tarafından 1.5 milyar Müslümanın içerisinde seçilmiş ve Karapınar İlçemizi temsil edecek kişilersiniz.

Bu bakımdan Allah Resulü S.A.V buyuruyor ki “Hacılar ve Umreciler Allah’ın misafirleridir. Onlar dua ederlerse onların dualarını Cenab-ı Allah kabul eder” buyurmaktadır. Bu kutsal ibadetin sizler için, Aileleriniz için, Ülkemiz için, bütün İslam âlemi için hayırlı olmasını temenni eder, hac vazifelerinizin yerine getirilmesinde sizlere kolaylıklar dilerim”dedi

5 günlük verilmekte olan seminerde İlçe Müftüsü Hüseyin Gün ve İlçe Vaizi Bağattin Ertunç tarafından kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına, İbadet bilinci ve hac ibadeti, genel olarak haç menasibi ( Hac ibadetinin anlamı ve önemi) Hacıların Mekke ve Medine’de yapacakları görevlerin neler olduğu ve nasıl yapılacağı (Tavaf, Say, Arafat, Müzdelife) gibi benzeri yerlerdeki vazifeler olmak üzere hac ibadetinin bütün boyutlarıyla anlayacakları şekilde seminere katılan hacı adaylarına anlatılmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık