DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Meke Gölü Kurumasın

11 Ağustos 2013 Ekleme Saati: 20:51
6.260 kez görüntülendi

 

Su seviyesinin düşmesi ile kurumakta olan ve Dünya Harikası Meke Gölünün kurumaması için yetkililerin dikkatini çekmek isteyen İlker Yaylacı’nın önderliğinde bir avuç genç, Meke Gölünün kurumasına seyirci kalanları uyardılar. Gençlerin bu uyarısına Halktan da destek verenler olurken, yetkililerden kimsenin bu organizasyona katılmaması dikkat çekti.

00017.MTS_000005000

Trafik amiri Komiser Niyazin Günel be ekip arkadaşlarının eskortluk yaptığı bisiklet ile Meke Gölü yolculuğuna 112 Acil serviste refakat etti.

Yaklaşık 50 kadar kişinin katıldığı program, Organizasyon sorumlusu İlker Yaylacı’nın Meke Gölünde yaptığı basın açıklaması ile devam ederken, katılımcılara yoldan geçen araçlarda kornalarını basarak destek verdiler. Karapınar Sultan selim Camiinden hareket eden grup, 12 Km yolu bisikletleri ile kat ederken, Meke gölüne yanlarında getirdikleri suları dökerek hayat vermeye çalıştılar.

meke gölü kurumasın 11

Programa, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün cevap vermesi bekleniyor.

 

(Videosu Yükleniyor)

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Gamsız dedi ki:

  Ağaç dikme alışkanlığı bile gelişmemiş , bir ilçenin halkından bu türlü bir duyarlılığı beklemek sizcede biraz hayalperestlik olmuyormu ? ….

 2. sezer dedi ki:

  keşke bende orda olsaydım

 3. Osman Y .Işıklı dedi ki:

  Geç haberim oldu .Önceden haberim olsaydı Karaman ve Aksaray bisiklet gurubu arkadaşları toplar gelirdim. Hiç bir şey için geç değildir gençleri kutluyorum…

 4. fahrettin okuyucu dedi ki:

  oraya gidenlerden kaçı günlük hayatta ne kadar suyu iktisatlı kullanıyor sadece merak ettim, biraz şov yapılıyor gibi geldi banada

Yukarı Çık