DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Alper Haykır

1 Eylül 2013 Ekleme Saati: 18:52
2.570 kez görüntülendi

Alper Haykır

komiser alper haykır Taşkente atandı

Karapınar emniyet Müdürlüğünde görev yapan 3 komiserden birisi Taşkent’e Emniyet Amiri olarak atandı.2011 Ağustos ayında Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğünde göreve başlayan ve başarılı bir çizgi de görev yapan Haykır, Türkiye Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun memleketi olan Taşkent’e (Hadim) atandı.

 

Komiser Yrd. Alper Haykır 1977 Mersin-Tarsus doğumlu olup, İlkokul ve Ortaokulu Zonguldak-Ereğli ilçesinde, Liseyi Konya Erbil Koru Lisesinde bitirdi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde yükseköğrenimini tamamladıktan sonra, Bursa Polis Kolejini bitiren Haykır, Adana-Osmaniye’de iki yıl görev yaptıktan sonra, Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis Merkez Amirliğine atanarak 2 Ağustos 2011 tarihinde göreve başlamıştı. 31 Ağustos 2013 yılında Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğünde ki görevini tamamlayarak 01 Eylül 2013 de Konya Taşkent ilçesinde göreve başladı.

 

Karapınar’a gelirken kasabaya benzer bir yere geldiği için burukluk yaşadığını söyleyen Haykır, “Karapınar halkı ile jeolojik yapısı ile gönlümüzde en güzel yere yerleşti. Karapınar insanının kanunlara saygılı bir yapıya sahip olduğunu bizzat tespit ettim. Her zaman bize görevimizde yardım eden tüm Karapınar halkına teşekkür ediyorum. Bilerek kimseyi kırmadık ama görevimiz gereği belki zaman zaman üzdüğümüz arkadaşlarımız olmuştur. Lütfen tüm Karapınar haklarını helal etsinler. Karapınar’ı ikinci memleketim olarak ilan ediyorum, sık sık ziyaretinize geleceğim” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. vatandaş dedi ki:

  sn okuyucu karapınarın kasabaya benzer yanımı var sanki küçümser gibi haber yapmışsınız 35000 nüfuslu ilkdefa kasaba duyuyorum veya komserim söyledi ise oda ayıp etmiş krapınara

 2. HASO dedi ki:

  arkadaşım karapınar için kasabaya benzer benzetmesini yapmış.bakalım taşkenti görünce napacak.neye benzetecek.dışişleri bakanının memleketi olunca ne oluyor memetcim. neden böyle bir vurgu yaptın bilmiyorum.taşkent hadim tarafına pek gitmedin sanırım.

 3. okuyucu okuyucu dedi ki:

  Buradaki vurguyu yanlış anlamışsınız yada ben yanlış aksettirmişim arkadaşlar. Alper bey ilk izlenim olarak böyle elgıladığını ama içinde yaşayınca çok güzel bir memleket olduğunu söyledi. ben yanlış aksettirmiş olabilirim. Ayrıca Karapınar yeni yeni gelişmekte olan bir ilçe. Gerçeklerimizi görmezden gelmeye gerek yok.

 4. alper haykır dedi ki:

  sevgili karapınarlılar: karapınarı karapınarlılardan daha çok sevdiğime inanıyorum. gerçekten çok iyi dostlar edindim.çok güzel arkadaşlıklarımız oldu. tüm arkadaşlarımla gönül bağımız oluştu herkese minnettarım…ve şimdiden özledim saygılarla…

Yukarı Çık