DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Dönen Dünya da Dönmeyen Adam Olmak

12 Eylül 2013 Ekleme Saati: 12:23
1.929 kez görüntülendi

Dönen Dünya da Dönmeyen Adam Olmak

Mehmet Okuyucu

Adı Mehmet, Soyadı Okuyucu, Mesleği Gazeteci Yazar. Görevi, bulunduğu yerleşim merkezinde olması gerekenleri araştırıp yapmakla mükellef olanlara, olmaması gerekenleri bulup düzelttirmeye çalışmak. Halkın sorunlarını dinleyip idare makamlarına, İdare makamların halka ulaştırılması gereken taleplerini de halka ulaştırmak.

İyi güzel de, çoğunluğun görevinden kaytardığı günümüzde görevini layığı ile yapmaya çalışanlara neden cephe kuruluyor? Eleştiri makamlarına oturanlar neden eleştirilmeyi hazmedemiyorlar? Hata unsuru yaratılana mahsus bir olgu iken, neden herkes kendini hatasız gibi lanse etmeye çalışıyor ve yaptığı yanlışlar, eleştirilince neden küplere biniyorlar?

Oysaki eleştiri başarıyı getirir. Eleştirmek ise dost işidir. Karalama düşman işidir. Elimize verilen kalemi silah olarak kullanmayıp, ilçemize hizmetler kervanından pay aldırmak için kullanan bizler (bu söz şahsımı bağlar) neden düşman gibi görülür? Onlar bilmezler mi ki dünya döndükçe vardır insan durdukça vardır. Dönen âlem içinde dönmeyen insan bulmak ne kadar kolay ne kadar zordur yorum sizindir.

Adımızın muhalefete çıktığı şu günlerde daha bir iyimser olmaya çalıştım ve çevreyi eleştirmen olarak değil de takdir eden bir gözle incelemek istedim. Şehir içinde bulunan Konya ve İnönü Caddesi asfaltlandı, harika bir hizmet, Kanalizasyon yapıldı, şimdilik sorun yaşamadık ve mükemmel bir hizmet, orta refüjler yapıldı (Mükemmel diyemesem de) güzel, Organize sanayi yapıldı (Bazı eleştirilere ve söylenen dedikodulara rağmen) harika bir hizmet, Sinyalizasyon yapıldı (eksikleri ile beraber)  harika gibi birçok hizmet ile tanıştık.

Mehmet Mugayıtoğlu artık daha deneyimli ve şehrin eksiklerine daha hakim bir başkan oldu. Artık acemiliği attı ve bence daha iyi hizmet yapmak için ideal isimlerden birisi. Biz ne kadar ağırcanlı desek de daha sakin ve akıllıca kararlar alabilen bir isim. En büyük eksiği, gazetemiz tarafından yapılan eleştirileri, muhalefet gibi algılıyor olması. Nasıl algılarlar ise algılasınlar, ben ilçeme hizmet kervanında payımı almak istiyorum. Bu memlekete bizim ise her şeyin en güzelini getirsinler. Siyaset konusuna çok yakında detaylı gireceğim, kim ne yapabilir, kim şanslı, kim şansız, kim aday olursa ne olur kim olmazsa ne olur. Bu konuda fikirlerimi paylaşacağım. Netice de Ben gördüğüm yanlışı eleştiririm.

Mesela, geçenlerde yapımı devam eden Meydanı gezdim ve işçilik ile kullanılan malzemeyi görmezden gelmek mümkün değil. Kim kontrol ediyor, kim yapıyor? Bu kadar paraya rağmen çatlakları, çukurları olan taşlar neden kullanılıyor? Kırk yılın başı bir meydanımız olacak niye kalitesiz malzemeleri pahalıya yapıyorlar?

Organize sanayi girişine gidip yolda 10 dakika oturun ve inceleyin. Sanayiden çıkan araçların % kaçı ters yola girmeden çıkıyor. Orada bir facia bir kaza olduktan sonra mı girişe bir ada yapılacak. Ereğli yolundan Emirgazi yoluna dönerken ve yeni sanayiye girişte neden sinyalizasyon yok. Çevre yolu aydınlatma da devam etmesi gereken orta aydınlatma direkleri nereye gitti. O zaman seneye devamı yapılacak diye söz verenler şimdi neredeler, bu hizmetin arkasını aramayan siyasetçilerimiz nerede? Yöneticimiz ne yapıyor? Çevre yolundaki refüjler neden dikkat çekecek bir ışıklandırma ya da boyama ile süslenmiyor ve ortasında otlar neden sık sık temizlenmiyor?

Bunların hepsi puan getirecek ve götürecek icraatlar değil midir? Ben söyleyeyim de üzerimden vebali kalksın. Bu uyarıyı dikkate almayanlar da ne yaparsa yapsın…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. vatandaş dedi ki:

  mehmet abi bizim 1ve 2 lerin yani okul çocuklarının durumundan hiç bahsetmedin huh huh

 2. fahrettin okuyucu dedi ki:

  valla muhalefeti kimse sevmez olan sana olur yanında kimseyi bulamazsın sende zaten bozuk düzeni tamir yapamazsın tek kaldığın yanına kalır diyorum bence boşla xxxx yıkıldığı yere kadar gidsin

 3. okuyucu okuyucu dedi ki:

  O konuda sizden bir hareket bekliyorduk yanlış hatırlamıyorsam. sizden ses gelmeyecekse ben harekete geçeyim kardeşim.

 4. Mehmet Okuyucu Mehmet Okuyucu dedi ki:

  Önemli olan Allah nezdinde doğru olmak. vicdanen rahat olmak. gerisi teferruat.

 5. Hasan Hüseyin DUMRU dedi ki:

  Acıgöl ün yolunun asfaltlanması, çok gecikmiş olsada güzel bir hizmet kanımca. Dünyanın yüzmek için en güvenli suyu olan Acıgöl e “yüzmeyi bilmeyenler için tehlikeli ve yasaktır” tabelası asmakta bir o kadar trajikomik. Yasağı kim denetleyip ihlal edenlere nasıl bir yaptırım uygulayacaklar o tabelaları asanlara sormak lazım.

Yukarı Çık