DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Okullar Açıldı Güvenlik Yine zayıf

16 Eylül 2013 Ekleme Saati: 18:18
1.107 kez görüntülendi

Okullar Açıldı Güvenlik Yine zayıf

2012/2013 Eğitim ve Öğretim yılı başladı. Sokaklar caddeler rengarenk giyimli öğrencilerle doldu. Okulların birçoğunda yaşanan kayıt, ikamet, sınıf, idareci sorunları öğrenci velilerinin kafasında soru işaretlerine yol açarken, İlçe Milli eğitim Müdürlüğünün bu konuda vatandaşlara tatminkâr açıklamalar yapması bekleniyor.

okul önlerinde güvenlik alınmalı 1000

eğitim ve öğretim yılı başladı 1000

Yaz tatilinde bir öğrencinin okul çıkışında ki kazaya kurban gitmesi ile gündem olan, Okul girişi çıkışlarında gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmaması konusu halâ geçerliliğini koruyor. Çocuklarının can güvenliğinden endişe eden bazı veliler, “Bu tedbirlerin alınması için tedbirsiz okullarda da bir kurban verilmesi mi bekleniyor. Neden okullarımızın giriş çıkışları güvensiz. Neden okul bahçelerine araba koyacağız diye kapılar açık tutuluyor. İdarecilerimiz, İlköğretim öğrencilerin başına gelecek tehlikeden habersiz yola koşacaklarını bilmiyorlar mı? Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Lütfen okulları kontrol etsinler” dediler.

Ayrıca bir çok okulda boşalan müdür kadrolarının eksikliği, okullardaki eksiklerin giderilmesi noktasında yetersizliğe yol açmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık