DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Sağlık ve Eğitim Elele

20 Eylül 2013 Ekleme Saati: 16:21
902 kez görüntülendi

Sağlık ve Eğitim Elele

 

GELECEĞE SAĞLIKLA BAKIYORUZ PROJESİ

 

 

 Kıymetli Basın Mensubu Arkadaşlarımız;

 

hastane 1

Bu Proje Devlet Hastanemiz ile Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı içerisinde,  Karapınar ilçe merkezinde bulunan ilkokul 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencilerinden; velileri tarafından  göz tarama pro

gramına katılmayı gönüllük esas olmak üzere kabul edenleri kapsamaktadır. Bu proje ile ;

1-Karapınar ilçe merkezinde eğitim gören 2, 3 ve 4. sınıf ilkokul öğrencilerinin göz taramasının yapılarak göz hastalıkları ve göz sağlığının korunması için dikkat edilmesi gereken konular da öğrenci ve velilerin bilinç düzeyinin yükseltilmesi.

2-Bölgemizde alerjik göz hastalığının ve buna bağlı göz kaşıma nedeniyle astigmatizma gelişiminin sık olduğu düşünülmekte, astigmatizma ve diğer refraksiyon kusurları nedeniyle görme azlığı yaşayan ve ambliyopi (göz tembelliği) riski taşıyan çocukların tespiti ve tedavisi amaçlanmıştır.

Öğrencilerimiz Öğretmenleri kontrolünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak bir plan çerçevesinde, haftanın  belirli gün ve saatinde hastanemize gelerek rutin olarak görme keskinliği muayenesi, refraksiyon kusuru muayeneleri (gözlük), alerjik göz hastalığı muayenesi, şaşılık muayenesi ve özellikle göz tembelliğinin mevcudiyetinin tespiti için gerekli ölçüm testleri uygulanacaktır.

Tarama sırasında tespit edilen refraksiyon kusurlarının gözlükle düzeltilmesi, alerjik bulguları olan hastaların yaşam şekli konusunda bilgilendirilmesi ve ilaçlı tedavilerin düzenlenmesi, gerek gözlükle düzelebilen gerekse cerrahi gerektiren şaşılık tiplerinin erken dönemde tespiti ile kalıcı şaşılığın ve şaşılığa bağlı göz tembelliği (ambliyopi) gelişimin engellenmesi amaçlanmıştır..

Taramaya katılan örgencilerden medikal tedavi, gözlük kullanımı vb gereksinimi olanlara resmi hastane işlemleri uygulanacak; bunların dışında taramada bir hastalık tespit edilmeyen örgencilere resmi işlem uygulanmayacak ve ücret alınmayacaktır.

 

Çocuklarımızın göz sağlığını ihmal etmeyin.

“Bırakın hayatı daha güzel görsünler.”

 

 

İlçemi

zin Geleceği Çocuklarımız için desteklerinizi bekleriz…

 

Selam ve Saygılarımızla..

 

Dr. Eser ŞENKUL

                                                                                                               Hastane Yöneticisi

                                                                                                                      Başhekim

 

 

 

 

 

 

hastane

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık