DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Karanlık Yürüyüş Yolu

18 Ekim 2013 Ekleme Saati: 18:23
1.623 kez görüntülendi

Yürüme yolunda yürümek için ne lazım.

yürüyüş yolu aydınlatma (2) 1000

Karapınar Belediyesinin spora olan desteği sporla uğraşmayan halk tarafından takdir edilirken, spor yapmak isteyen vatandaşlar tarafından tenkitlere sebep olmaya devam ediyor. TOKİ ile erozyon sahası arasında ki yürüme yolunun aydınlatmasının olmaması, yürüyüş yolu diye ayrılan yolda vatandaşların korktuğu için yürüyememesine neden oluyor. Yetkililerin bu konuda kısa sürede bir aydınlatma çalışması ve yürüyüş yoluna da taş döşenmesi bekleniyor.

Vatandaşlar akşam saatlerinde yürüyüş yolunda yürüyüş yapabilmek için yanlarında el feneri gibi bir aydınlatıcı taşımak zorunda kaldıkları için yetkilileri kınıyorlar. 2013 yılında Türkiyenin merkezinde olan ve son günlerde gündemden düşmeyen Karapınar’ın kültürel olarak çok eksiklerinin olduğunu söyleyen bazı vatandaşlar, “Yürüyüş yolu diyerek Belediye tarafından halk ayrılan ve levhası dikilen bu yolun, ayakkabı eskitmekten başka bir işi yok. Yürüyüş yolu ya çimden ya da ayakları yormayacak çamur olmayacak bir zeminin sağlanması ile mümkün olur. Acaba Türkiye’nin hangi yerleşim yerinde bizim yürüyüş yolumuz gibi bir yol var? Belediye yetkililerinin bu konuda bir açıklaması var ise basın yayın aracılığı ile bilgi vermelerini istiyoruz. Karanlık yolda yanımıza aldığımız yoldaşımızı kaybetmekten korkarak yürür hale geldik. Yetkililer bir akşam zahmet edip yürüyüş yolunda yürümeyi denesinler lütfen” dediler.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. sporcu dedi ki:

    Sayın Okuyucu çok güzel bir konuya değinmişsiniz .Önceden orda parke taş döşeliydi yürüyüş yolu olacak diye önce taşları söktüler sonrada aydınlatmayı kestiler ne yaptıkları belli değil. konu hakkındaki ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Yukarı Çık