DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Yakalı da olsan, fiyakalı da olsan, Umursamayan Umursanmaz

28 Ekim 2013 Ekleme Saati: 03:01
1.942 kez görüntülendi

Yakalı da olsan, fiyakalı da olsan, Umursamayan Umursanmaz

Mehmet Okuyucu

Geçtiğimiz Hafta Konya’da bir radyo da yayına çıkan Ak Parti Karapınar ilçe Teşkilat Başkanı Mehmet Yaka, Aday Adaylığını açıklamış. Artık o radyoyu mu çok büyük bir yer sandı, bizleri (Karapınar basını diye geçinen hepimizi) mi küçük görüyor bilemem ama ilçemizde basın mensubu olarak hizmet vermeye çalışan bizleri küçümsediği aşikâr görünüyor. Öyle ya ihtiyaçları da yok. Bu halk nasılsa Ak Partiye verecek oyunu, basın mensuplarına da ihtiyacı yok. Ak Partinin web sitesi de emrinde, kutlamalarını da, haberlerini de kendi sitelerinde paylaşıyor nasılsa. Şu sıralar “Ben nerde yanlış yaptım şarkısını dinlerken nedense ruhumun dinlendiğini hissediyorum. İnsan kendini çok büyük görmemeli, çünkü makamlar geçicidir ve ne kadar yüksekte olursan ol bir anda çok aşağılara nasıl indiğini anlayamazsın. Hepimiz için geçerli olan bu gerçeği özellikle hatırlatma gereği duyuyorum. Kaderimiz değil midir omuzlar üzerinde gidip ayaklar altına gömülmek.

Siz, Karapınar basınını ciddiye almayın, haberlerinize bizi davet etmeyin, ondan sonra da bizim haberlerimizi yapmıyorlar diye serzenişte bulunun. Yok sayın Yaka, bu işler sizin sandığınız gibi yürümüyor. Hep yakalı, hep fiyakalı kalmayacağız hiç birimiz. Bize yaptığınız bir na-münasip hareket, şahsımıza değil, halka yapılmış sayılır. Çünkü şahsım adına söylüyorum ki, ben gazetemi de haber sitemi de halka hizmet amaçlı kullanıyorum ve halkın sesi sloganına göre hareket ediyorum. Karapınar halkı gündemi bizden takip ediyor. Ama siz bunu bilmiyorsunuz sanırım. Bilseniz de olur bilmeseniz de. Bazı arkadaşların dediği gibi umursamıyorum deyip uykusu kaçanlardan değilim, umursuyorum bu hareketinizi ama önemsemiyorum.

Kimseye kendimizi zorla kabul ettirecek değiliz ama Allah’ın rızasını kazanabiliyorsak yaptığımız işler ile orada sıkıntı yoktur o zaman.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Saffet SONKAYA dedi ki:

  Bayağı kızdırmışlar. yenimi öğrendin mehmet körler sağırlar birbirini ağırlarları…Ereğli,Ayrancı ve Karamanda doğal gaz var ama bizde yok neden? Karapınarlının çokmu parası varki pahalı yakıta mahkum ediliyor. karapınarın çokmu yeşili varki kirli havaya mahkum ediliyor. İstatistiklere bir baksınlar karapınarda kanser hastası ve ölümleri ortalamasını görsünler. Bir makama gelmiş olmak için gelinmez. o makamın hakkını veremiyorsanız bilinki bir hiç siniz. demekki iktidar yanlısı olmakla sorunlar çözülmüyormuş. ilerisini görmek ve becerili olmak girişimci ruhu taşımak şart.

 2. adem dedi ki:

  yazık ya okurken ağladım allah kimseye mehmet okuyucuya yaşattığı acıyı yaşatmasın çok zor

 3. Basın dedi ki:

  Sayın basın mensubu,
  Sitenizin bir köşesinde özgeçmişinizi paylaşabilir misiniz acaba?
  Bu sayede eleştirdiğiniz noktalarda ne kadar haklı olduğunuza halk karar verebilir. Sadece kendi görüşlerinizle insanlar hakkında hüküm vermeyiniz. İnanın bu yorumu yazmak hiç içimden gelmedi ama yeter artık. Karapınardaki sözde basın mensuplarının basını bir şantaj aracı gibi kullanmaları çok çirkin. Eğer siz işinizi gerçekten kaliteli yapıyorsanız insanların neden sizi davet etmediğini kendinize sormanız gerekir.
  10 yıldır karapınar dışında yaşayan bir vatandaş olarak yazıyorum bunları.

 4. okuyucu okuyucu dedi ki:

  Geçmişimi gazeteye başlarken ki köşe yazılarımda sık sık paylaştım ve bu günde işimi layığı ile yapmaya çalışıyorum. ayrıca beni sanırım karıştırıyorsun, hiç bir zaman kalemi silah yada yalakalık aracı olarak kullanmadığımı herkes biliyor. siz burada olmadığınızdan olsa gerek bilmiyorsunuz. bu gün ilçem için en güzel hizmeti yapmaya çalışıyorum ve yaptığıma da inanıyorum. Eğer ki şehre iner de basın mensuplarını sorarsanız Mehmet Okuyucu’nun kalemini silah olarak kullanmadığını çok net anlarsınız ve bu yazdığınız yoruma gerçekten üzülürsünüz. Düşüncenize saygı duyuyorum ve bize cezayı da mükafatı da verenin Allah olduğuna inanıyorum. O bakımdandır ki, Allah’tan başka ne korkulacak bir makam nede şahıs vardır kardeşim. O’ ki yüreğimizin içine kadar bilendir. içim rahat çünkü, halisane duygular ile çalışıyorum. Siz muhakkak ki bu yazılardan rahatsız oldunuz ama bilesiniz ki, kimseye bir ard niyetimiz yoktur. Yorumunuzu okudum ve cevabını verdim diye düşünüyorum. Kapımız herkese aynı mesafede açıktır. Kimseye muhalefet değilim, kimsenin yandaşı değilim. halka sorarsanız bunun cevabını çok net alırsın. Ankara’ya selamlar

 5. Karapınarlı dedi ki:

  O gün o Radyoda program yapan kişilerde karapınarlı basın mensupları değilmi.
  Sanki tüm Karapınar basınına yapılmış bir yanlış gibi göstermeye çalışmayalım vaziyeti…

 6. engin dedi ki:

  Sonucta mehmet yakadan bir no olmadigini anlayacak karapinar halkı

Yukarı Çık