DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Bu Kadarına da Pes Yani

29 Kasım 2013 Ekleme Saati: 04:28
855 kez görüntülendi

Bu Kadarına da Pes Yani

Bu Kadarına da pes yani.

Mehmet Okuyucu1992 li yıllarda Konya Meram da ikamet ederken, Şehir Merkezinde bir tarlanın var olduğunu hatırlıyorum. İnsanlar şehir merkezindeki bu tarlanın önünde hatıra resim çekinir ve tarla sahibini merak ederlerdi. Tarla sahibinin aslında çok zengin olduğunu ve şehir merkezinin içinde kalan bu tarlayı müteahhitlerin almaya güçlerinin yetmediğini duyardık. İnsanların garibine giden bu olayın, bir gün ilçemizde bir benzerinin olacağını hiç düşünmemiştim.

Gelişmekte olan ilçemizde, şehrin merkezinde bulunan ve Toprak Mahsulleri ofisine ait olan siloların, hem görüntü olarak hem de çevre kirliliği açısından hiç yakışmadığını acaba illa birilerinin fısıldaması mı gerekiyor. Hububat yüklenip boşaltılırken çevreye verdiği rahatsızlığı illa birilerinin şikâyet etmesi mi gerekiyor. Gelişmekte olan ilçemizdeki bu siloların en kısa sürede dışarıya taşınması noktasında ilçe yetkililerinin harekete geçmesini bekliyoruz.

Belediye Amfisi, reklam aracı mıdır, yoksa duyuru aracı mı? Esnafları gezin bir sorun Allah aşkına, halkın içine inip bir sorun. Belediye hoparlöründen yapılan ilanları kaç kişi dinliyor ve kaç kişi kulakları tırmalayan bu sesi dinlerken nasıl beddua ediyor. İndirimli satışlardan tut, kampanyalara kadar herkesin ilan verebildiği bir araç haline gelen, özel günlerde kutlama aracı olarak kullanılan bu hoparlör, gürültü kirliliği yaparak insanlara hem rahatsızlık hem de alerji yapmaktadır. İnsan hakları mahkemesine gitsek kesinlikle kazanırız herhalde. Ya kardeşim, bu hoparlörden ancak herkesi ilgilendiren duyurular yapılır. Vefat eden olduğunda amfiden okunması güzel bir hareket, ama balık geldi diye ilan edilmesi hiçte etik değil. Bu konuda daha duyarlı davranılmasını rica ediyoruz.

Geçen gün öğretmenler gününde dikkat ettim de, programa katılmayan başkanlar, sivil toplum örgüt başkanları, hoparlörden ilan ettirip kutlama yapıyorlar. İnanın içler acısı bir durum. Yattığı yerden bir telefonla programa mı katılmış oldular şimdi. Kaç öğretmen duydu öğretmenler gününü kutladığınızı. Biz bakkalda hırdavat satışına, hırdavatçı da gıda satılmasına izin veren Maliyecileri eleştirirken, Belediye bu usulsüz hareketlerin başını çekiyor. Herkes işini yapsın beyler herkes işini…

Külliyenin saçakları, yakacak bir gün canları.

Daha ilk beş senesine bile varmadan dökülmekte olan Külliye çatısının kurşunları, yere değdi oldu ama nedense kimsenin umurunda değil. Külliye esnafları yönetim kurulu başkanı ile görüştüğümde, Milletvekilleri dahil her yere konu ile ilgili müracaatta bulunulduğunu ama kimsenin bu sorunun çözümü noktasında adım atmadıklarını söylüyor. Karapınar insanını bu kadar basite almak, sizce reva mıdır? Yarın yağmurlarda başlayınca kira ödeyerek Külliye dükkânlarında oturan vatandaş, çatıdan gelen su ile zarar göreceği gibi, dükkâna girip çıkarken başına inecek bir kurşun yığını ile can verirse, bu canın bedelini kim nasıl ödeyecek düşünmek bile anlamsız.

Postaneden bize ulaştırılmak üzere gönderilen postaların durumu ise vahametini korumaya devam ediyor. Ücret ödenerek gönderilen bu postalar neden sahiplerine ulaştırılmıyor. Alınan posta ücretinden ziyade gelecek olan postanın içinde hayati önem taşıyan bir gönderi olduğunu da düşünürsek, dağıtım elemanlarının ahretteki durumlarını düşünmek bile içler acısı. Bu kul hakkı değil de nedir? Kul hakkına giren postacıların çaresizlikten mi, zevki mi görev ihlali yaptıkları konusu bizi aşar ama bu görevin ihlaline göz yuman ve çare aramayan yetkililerin durumu direk bizi de bağlar. Ak parti İlçe teşkilat başkanlığına gelen genç başkanımız Nadi Tartan’ın bu konularda ciddi adımlar atmasını bekliyoruz. Ak Parti Yeni İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan’ın birçok konuda vatandaşın sorunlarının çözümü noktasında gayret içinde olduğunu görmemek için kör olmak gerekir. Daha göreve yeni başlamasına rağmen, bir çok sorunun çözümü noktasında gayret gösteren tartan, kısa sürede halkın teveccühünü kazandı bile. Allah yolunu açık etsin taze kan Nadi tartan.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık