DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Herkesin vereceği bir hesap vardır

11 Kasım 2013 Ekleme Saati: 21:06
1.355 kez görüntülendi

Herkesin vereceği bir hesap vardır

Yara olmayan yerden kan çıkmaz, ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Mehmet OkuyucuSon günlerde gündeme taşıdığım her konu, aslında zaten halkın ağzında sakız olan konulardan ibarettir. Bazı şahıslar her ne kadar bu yazılan yazılardan rahatsız olup tepki verseler de, tepki veremeyecekleri bir İlahi adaletin varlığını unutmuş olmalılar. Seçim ile gelen her kim ise, kendini seçenlere hesap vermeye mecburdur. Atama ile gelen her kim ise de atayanlara hesap vermek zorundadır. Asıl önemlisi ise kul olarak yaratılan ise Yaratanına hesap vermeye mecburdur. Yani kimse başına buyruk değildir. İsterse ben hesap vermem diye çırpınsın dursun. Hesabı alırlar beyim yada bacım.

Sana güvenip oy verenler, sen kral olup caka sat diye oy vermediler, yada temsil ettiğin dernek, kulüp, oda her ne ise senin babanın malı değildir. Kapıları kapatıp gizli gizli konuşmalar, şeffaflığın olmadığı yerlerde olur. Gizli yapılan günah, aşikar olur bir gün.

Hepimizin bir takım yanlışları olur ve yaptığımız yanlışların bedelini bir şekilde öderiz. Ama tüyü bitmemiş yetimin hakkına girmek, sadece şahsımızı ilgilendiren bir yanlış olamaz. Yönetim kurulu ile yönetilen hiçbir kurum yada kuruluşta, bir şahsın hükmü ile karar alınmaz. Bu başkan da olsa sekreterde olsa değişmez. Karar alınacak olan konu masaya yatırılır ve yönetim kurulu kararı ile onanır. Yönetimden masaya yatırılan konuyu tasvip etmeyen, imza atmadan toplantıyı terk ettiğinde toplantıya katılmamış sayılır. Bu da kararı almak isteyenlerin lehine bir durum oluşturur.

Bal grubuna çıkmayı nihayetinde başaran Karapınar Belediyespor, takımı gruba taşıyan oyuncuların birçoğunu ve antrenörünü takıma almayarak yeni kadrolaşmaya gitti. Ancak her kimin yaveri ise, kadroya hiç girip sahaya çıkmadığı halde kulüpten para alanların hesabını kim soracak. Lig başlayalı 6 hafta olmasına rağmen galibiyet zevkini taraftarına yaşatamayan bir takım, tekrar küme düşmeyi garantiye almak üzere. Madem bu gruptan düşecektik, neden kendi memleketimizin çocuklarına şans tanımadık. Bu takımın her yenildiğinde, yönetimdekilerden çok bizler üzülüyoruz. Taraftar artık içindeki kini saha dışına taşımaya başladı. Ev sahipliği yaptığımız maçlarda bile bir avuç konuk takım seyircisinin tezahüratını, bastıramaz hale geldik.

Bir gazeteci olarak, bir vatandaş olarak içimi rahatsız eden bu doğruların bir kısmını dahi olsa yazmadan geçmek, beni rahatsız edecektir. Beni bir kaşık suda boğmak için fırsat kollayanların bilmesi gereken şudur ki, bu kalemi belki kırarsınız ama İlahi Adaletin kalemini kıramazsınız. Allah’tan korkmayanların şerrinden Allah muhafaza eylesin. Onlar ki kazanmak için her şerri yapmaktan kaçınmazlar ama bir savaşa girecek olan her kim ise, karşı tarafa kaybettireceklerinin yanı sıra kendi kaybedeceklerini de unutmamalıdır. “Acıyan eşek atı geçer” diye bir ata sözü vardır.

Yazdığımız yazılarda yanlış var ise neden bir basın açıklaması yapılmıyor, neden gizli gizli gıyabımızda pusular atılıyor. Geriye çekilin ve Allah rızası için kendinizi bir tartın, “Acaba yanlış bir şey mi yapıyoruz” diye bir düşünün eğer ki yaptığınız yanlışları bilerek yapmıyorsanız. Muhatap almıyorum diyerek milleti avutmaya çalışmak yerine, verilecek cevap var ise cevap verin. Bu halkı kafanıza göre üzmeye hakkınız yok. Takım, kurum, oda, dernekler yöneticilere bağışlanmış ve arkadaşlarına peşkeş çekme yerleri değildir. Size teslim edilen kurumun hesabını, kullara da Allah’a da verebilmek gerekir. Ben bunu bilir bunu söylerim. Doğru tekdir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hakan dedi ki:

    sayın mehmet abi seni canı gönülden destekliyorum bunlar kendi hatalarını şimdide başkalarını suçluyorlar

Yukarı Çık