DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Önünü açmak mı kapamak mı lazım ?

3 Kasım 2013 Ekleme Saati: 19:15
768 kez görüntülendi

Önünü açmak mı kapamak mı lazım ?

Önünü açmak mı kapamak mı lazım ?

Mehmet Okuyucuİlçemizin geliştiğini söylüyoruz ve doğru da söylüyoruz. En azından yerinde saymıyoruz. Her ne kadar muhalefet zihniyetler “Bu mu gelişmek”, “Bir işe yaramıyorlar” gibi yorumlar yapsalar da, ilçemizin geliştiğini görmezden gelmek, haksızlık olur.

Ama bu gelişim çok daha güzel olabilir mi, daha hızlandırılabilir mi tartışılır. Benim kanaatim, belediye yetkilileri bir silkelenip kendilerine gelmelerinin tam zamanı. Koltuklarının altına girip hem kene gibi kanını emen, hem de zarar veren haşerelerden soyutlanmanın tam zamanı. Bu temizlik operasyonu seçimden sonraya kalırsa, ilçe adına da kendi adlarına da hiç hayırlı olmaz. Çünkü Bayram temizliği bayramdan önce yapılır.

Belediyenin görevleri ve Siyasi teşkilatın görevlerini karıştırmadan eleştirmek gerekir. Ayrıca birde ilçenin iş adamlarının eleştirilmesi vardır ki, o çok daha ayrı bir durumdur. Geçtiğimiz yıllarda ilçemizde yapılan Koçaklar otelin yapım aşamasında kat sayısından dolayı ciddi uğraşlar vermelerine rağmen, nedendir bilinmez bir türlü aşamadılar. Anlamak istiyorum, anlamaya çalışıyorum ama nedense bir anlam veremiyorum. Yetkililer “madem anlamıyorsun eleştirme sende” diye geçiştirmek isteyebilirler ama benim anlamak isteyip anlayamadığım, neden ilçeye yapılacak olan hizmetlerin önü kapatılıyor. Benim koçakları savunmak için yada belediyeyi eleştirmek için maddi yada manevi bir çıkarım söz konusu değildir. Ne Koçaklardan bir menfaatim vardır ve nede alış veriş yaparım, ne de belediyeye muhalefetim. Ama Allah için doğru bildiğimi yazmaktan da çekinmem. Yakın bir geçmişe kadar, ilçemize bir misafirimiz geldiğinde, götürüp konaklatacağımız yer yoktu. Allah razı olsun bu memlekete hizmet babında bir çivi çakana. Ya kardeşim önünü kapatmak yerine, bırakın 2 kat daha yapsın. Zemin müsaade ettiği sürece zorlaştırmayın kolaylaştırın.

Bu gün yeni açılan Yeşilyurt AVM içinde durum bundan farklı değil. Adamlar, solcu ya da sağcı hiç fark etmez, yerli ya da köylü hiç fark etmez, Allah için söylemek gerekirse bu memleketin insanına hizmet veriyorlar. Hem de hizmetin âlâsını veriyorlar. 1500 metre kare kapalı alana AVM açarak ilçeye yeni bir görünüm ve hizmet verdiler. Benim asıl üzüldüğüm, bu hizmet binasının üzerine de değişik hizmet ağlarında hizmet yeri açmak istemelerine rağmen prosedüre takılmaları. İlçemize hizmet edecek olan her kim ise, lütfen menfaat yada hissi çıkar çatışması nedeni ile bu hizmetin önünde durmayalım. Yeşilyurt AVM hakkında ilgili birimler ile bire bir yaptığım görüşmelerde, (bir Oda başkanımın da katılımı ile) Yeşilyurt AVM ye ikinci kat için ruhsat verilmesi yolunda bir adım atılacağına kanaat getirdim. Allah razı olsun yardımcı olan herkesten.

 

İlçenin ismi değişsin mi?

Son çıkan yasa ile şehirlerin isminin değiştirilebileceği konusunda, halkın fikirlerine başvurulmakta ancak vatandaşa, değişirse neler kazandırıp neler kaybedeceği konusunda fikir verilmediğini görüyoruz. Değişirse ne olur, değişmezse ne olur?  Öncelikle Karapınar’ın kaderinin karalığı ismindeki karalıktan mı geliyor ki, ismini değiştireceğiz. İsmi değişince Karapınar’ın kaderi birden ağaracak mı? İsim değiştiği takdirde getireceği maddi ve manevi külfetler nasıl yenilecek. En basit yönü ile isim değişikliği söz konusu olduğunda, mevcut nüfusumuz ve köy ve beldelerimizdeki insanlarda dahil, nüfus cüzdanı değiştirerek, tapu, maliye kaydı gibi bir çok değişiklik, hiçte azımsanacak bire maddi külfet olmayacaktır. Ayrıca son zamanlarda Türkiye’de adı Karapınar olarak sık sık dile gelen ilçemizin kaderi zaten aklaşmaktadır. Ayrıca özellikle tarım alanında son yıllarda markalaşmış ürünlerimizin satışını da olmuşuz etkileyeceği kanaatindeyim. Karapınar yoncası, Mısırı, Balyası, buğdayı gibi birçok üründe marka olduğumuzu sanırım göz ardı ediyorlar. Öyle ya haberimiz yoktu diyecek değiller ya. Ayrıca bu karar 1 kişinin dudaklarının arasından çıkacak bir karar değil. İçinde yaşayan insanların fikrinin göz önüne alınması gerekir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık