DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Siyaset kazanı kaynıyor.

24 Kasım 2013 Ekleme Saati: 12:06
1.502 kez görüntülendi

Siyaset kazanı kaynıyor.

Siyaset kazanı kaynıyor.

Mehmet OkuyucuKarapınar’ın gündeminde siyaset kazanı kaynamaya devam ederken, her iki kişinin konuştuğu şey siyaset. Yok Ak Partinin adayı kim olacak, Mehmet Mugayıtoğlu olursa, ne olur, Mehmet Yaka olursa ne olur? Nadi Tartan’ın Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı olması, Mehmet Yaka’nın Belediye Başkan Adayı olmasına eş değer midir? Diğer adaylardan Asuman Arslan İleri, bir bayan olarak göstermiş olduğu cesaret ile halkın takdirini almış birisi. Ama yine halkın içinde hakim olan düşünce, ilçenin yönetiminin bir bayana verilemeyeceği yolunda. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bir düşünce bunu hem zaman hem de Asuman hanımın çalışmaları gösterecek. İsmail Köksal ise, özellikle gelir seviyesi düşük insanlar tarafından dua ve şükranla anılan bir isim. Elbette ki idareci olduğu kurumun adına yapmış olduğu yardımlar ile halkın sevgisini kazanmış olan Köksal’ın aday adaylığı müracaatı dışında Karapınar’da göremedik. Karapınar’ın ümidi sloganı ile gündem oluşturmaya çalışan ve hızlı bir reklam çalışması ile halkın içinde isminden bahsettirmesini bilen Ümit Mete ise, halka ciddiyetini hissettiremedi henüz. Konuşmaları ile insanların zihninde etki bırakan bir diğer isim ise Ahmet Tevfik Mavi, kürsüde iyi konuşabilen ve akla yatkın düşüncelerini aktarabilen bir isim. Her birisi bir diğerinden güzel konuşan aday adaylarının içinden ilçemiz adına en hayırlısını diliyoruz.

MHP köşesinde aday sayısında artış olacak söylevlerinin asılsız olduğu ve sadece gündem oluşturmak için “aday olmayı düşünüyorum, aman sadece sana diyorum” diyerek gazetecilere konuşanların oyununa gelenler sayesinde gündeme düşen bazı isimler, elini taşın altına sokmaya bile cesaret edemeyerek sadece isim reklamı yaptırdılar. Şu anda resmen aday adaylığını açıklayanlar arasında Harun Ceyhan’ı kimsenin tanımadığı ve ilçeyi de onun tanımadığı fikri hakimken, Mehmet Öztürker’in de ilçede kendini tanıtmak için gayret göstermemesi, kendini tanıyanların kendisine yeteceğine inandığının bir göstergesi mi yoksa. Gazeteleri bile ziyaret etmeyen Öztürker, sanırım kendisine ziyadesi ile güveniyor ve tanıtılmaya ihtiyaç duymuyor. MHP kanadında bir diğer aday adayı olan Nurdoğan Okur ise adaylığı en çok konuşulan isimler arasında. Tabi bu yazdıklarım Karapınar içinde hakim olan düşünceler.

CHP Kanadında ise tek aday olarak ismi resmen açıklanan Ahmet Sezer, varlığını uzaktan da olsa hissettirmek için, yuvarlak projeleri ile gündeme düşmeye çalışıyor. İki spor kulübünü birleştirmeyi hedeflediğini söyleyen Sezer, Esnafsporu, bir spor kulübü varken ikincisine ne gerek vardı gibisinden suçlar gibi bir havaya girmiş. İlçemiz içinde taraftarı olan her iki takımı bir birine düşman etmeye çalışanlara nispet, bu iki takımı tek çatı altında toplamaya çalışmak  ne kadar başarılı bir çalışma olur, eğer ki Sezer’e başkanlık nasip olursa göreceğiz. Tabi kulüplerin fikirlerine herhalde başvuracaklardır. Öyle ya teknenin başına biz geldik, nereye istersek oraya süreriz diyecek değiller herhalde. Ayrıca ilçemizin o kadar önemli sorunları varken, spor kulüpleri herhalde liste başında yer almayacaktır sanırım. Var olmak için, yada gündemde olmak için proje üretmek ile ilçe adına yararlı olmak için proje üretmek arasında fark olmalı diye düşünüyorum.

Tüm adaylara başarılar dilerken, halkın nabzını tutmaya ve halkın çoğunluğunun düşüncesini sizlere aktarmaya devam edeceğim.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. adem dedi ki:

    Bu yazıdan anladığım kadarıyla ümit mete ve ahmet sezer reklamı kesmiş. Ayıp etmişler.

  2. okuyucu okuyucu dedi ki:

    herkesi kendisi gibi menfaatçi sananlar bizi de başkaları ile karıştırmaktan çekinmezler.

Yukarı Çık