DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Son Başvuru Ümit Mete’den

2 Kasım 2013 Ekleme Saati: 19:51
1.381 kez görüntülendi


ümit mete başvuru 1000

AK Parti Aday Adaylarının son başvurusu dün Ak Parti İlçe Teşkilat binasında Konya Meram Belediyesi halkla İlişkiler Uzmanı Ümit Mete tarafından, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkan Vekili Nadi Tartan’a verildi.

Belediyecilikte uzman olduğunu ve Karapınar’a yapılması gereken projelerinin olduğunu söyleyen Ümit Mete, “2006 yılında Ak parti Siyaset Akademisinden mezun oldum. 1990 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı siyasi ve özel bir çok sektörde idarecilik yaptım. Gencim, dinamik bir yapıya sahibim, tecrübeliyim ve bu göreve talibim. Allah nasip ederse ilçemizin en güzel hizmetleri alarak ilerlemesi için çalışacağım. Kimse ile yarış içinde değilim. Niyetimiz halisane hizmettir, takdir önce Allah’ın sonra milletindir” dedi.

Müracaat dilekçesini alan Nadi Tartan ise, “Belediye Başkan Aday adayı müracaatları bu gün itibarı ile son bulmuştur. İlçemizden 6 aday adayı müracaat yapmıştır. Hepsine başarılar dilerim. Muhakkak ki, teşkilatımız hepsini inceleyerek adayının ismini sizlerle paylaşacaktır. İlçemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Ümit Mete’nin basın Açıklaması şöyle,

ÜMİT METE

Basın Açıklaması

 

Sayın başkan,

Değerli teşkilat mensupları,

Hanım kardeşlerim,

Genç kardeşlerim ve basınımızın değerli temsilcileri;

Hayatımda, doğup büyüdüğüm ilçeme hizmet etme noktasında aldığım adaylık kararımı açıklayacağım toplantımıza hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Değerli dostlar ben;

Konya’nın Karapınar ilçesinde beş çocuk sahibi Ali ve Halime Mete çiftinin birinci çocuğu olarak 1972 yılında Fevzi paşa mahallesinde dünyaya geldim. İlköğrenimini Karapınar Mustafa Şener İlkokulunun ’da, orta öğrenimini Karapınar lisesi ortaokulunda tamamladıktan sonra, Karapınar Lisesinde başladığı öğrenim hayatına ara vererek 1990 yılında yurt dışına (Hollanda) çalışmak üzere gittim.

1995 Yılında yurda geri dönenen Ümit METE, Konya’da babam ve kardeşlerimle birlikte var olan tekstil atölyesini geliştirerek fabrikasyon üretimi ile kendi markamızı oluşturdum.

1996 Yılında vatani görevini Kars Subatan hudut taburunda er olarak tamamladım.

Askerlik dönüşü tekstil hayatına devam ettim. Aynı  zamanda yarım kalan öğrenim hayatıma dışarıdan devam ederek lise diplomasını aldım.

2000 yılında Meram Belediyesi’ne Başkan yardımcısı özel kalemi olarak göreve başladım. 2005 yılında Konevi Kültür Merkezi Müdürlüğü görevine devam ederken Konya Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcısı özel kalemliği görevine geçici görevle getirildim.

2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi halkla ilişkiler bölümünü bitirdim.

2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldum.

2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü ne kayıt yaptırdım. Halen 2. Sınıfta okumaktayım.

2007 yılında siyasi bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak amacıyla kısa adı “TÜSİAR” olan Türkiye Stratejik Araştırma ve Danışmanlık Şirketini kurdum. Türkiye çapında Ekonomik, Sosyal ve Siyasal içerikli yüzlerce araştırmaya imza attım.

1986 Yılında Refah Partisi Karapınar ilçe teşkilatında siyasi çalışmalara başladım. 1990-95 yıllarında Hollanda’da AMG Amsterdam temsilciliğinde, 1999 yılında Fazilet Partisi Konya il Gençlik kolları başkan yardımcısı,2004 yılında Saadet Partisi Konya İl Gençlik kolları başkan vekili iken aktif siyaseti bıraktım.

Türkiye Ekonomisine yön vermek ve Türkiye ticaretinin gelişmesine sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Anadolu Aslanları iş adamları Derneği Konya şubesinde 2005-2010 yılları arasında istişare kurulu üyeliğinde bulundum. 2009 yılında Konya’da bulunan Karapınarlılar Derneğinde Başkan yardımcılığı görevine seçildim ve halen bu görevime devam etmekteyim.

2007 yılında Ak partinin İlk siyaset Akademisinden başarıyla mezun oldum.

2009 yılından beri Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde Belediye Başkanı Strateji Danışmanı olarak görev yapmaktayım.

2013 yılı ocak ayından itibaren Meram Belediyesinde Halkla ilişkiler uzmanı olarak görevine devam etmekteyim.  Evliyim ve Halime Nur-Mert Talha isimli 2 çocuk sahibiyim. İngilizce ve Filamanca bilmekteyim.

Sevgili Kardeşlerim,
            28 yıllık teşkilat, 13 yıllık belediyecilik geçmişim var. 20 yıllık ömrümü Karapınar’da geçirdim.
            Karapınar’a aidiyet hissediyor ve vefa borcum olduğunu düşünüyorum.
Tecrübe ve birikimlerimi Karapınar’a hizmet için,
            Karapınar halkının aydınlık geleceği için kullanmak istiyorum.
            Hizmet aşkıyla bütün Karapınar’ı kucaklayacağım, Karapınar’ı gelecek yarınlara, çağdaş, uygarlık seviyesine çıkarabilecek vizyona sahibim,Belediyeciliği yakından tanıyor ve biliyorum, Birçok alanda yapmış olduğum çalışmalarla, yaptığım hizmetlerle kendini kabul ettirmiş biriyim, Karapınar’ın sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilenlerdenim, Karapınar için eğitim, kültür, sağlık, sosyal, ticari, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projelere sahibim, Bilgili,tecrübeli, dürüst, başarılı ve çalışkan bir ekibim var, Konya Büyükşehir Belediyesi, İl özel idaresi vb. kurumlarla çok iyi ilişkilerim var, İşini iyi bilen, iyi yapan, iyi yöneten ve Türkiye’de birçok belediye’ye eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiş,  sıradışı, çalışkan, başarılı, dürüst, bilgili ve tecrübeli bir belediyecilik uzmanı olarak her zaman yanınızda olacağım.

Sevgili Kardeşlerim,
            Demokratik bir yerel yönetim, hiçbir ayrım yapmadan kentte yaşayan insanların tamamına eşit hizmet vermek ve halkın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışır. AK PARTİ, iktidarda bulunduğu kentlerde gerçek belediyeciliğin ne olduğunu tüm Türkiye’ye göstermiş ve öğretmiştir.

Sevgili kardeşlerim,
            50 bin nüfuslu ve her an gelişen, değişen ve büyüyen bir ilçede, sorun çıkaran değil, çözüm üreten bir yönetici olacağım.
            Allah nasip eder başkan olursam Halka hizmet, Hakk’a hizmet düsturu ile hareket edeceğim. Bilgi ve tecrübelerim, hizmet aşkım ve çalışma ahlakımla bunu başaracağım. Yaşadığımız bu güzel kenti, ekip ruhuyla, mahalle meclisleriyle ve hep birlikte yöneteceğiz. Yetkin ve donanımlı ekiplerimizle Karapınar’ımıza yakışan en doğru ve en iyi hizmetleri üreterek, şehir hayatının önündeki tüm engelleri ortadan kaldıracağız.
            Karapınar’ı modern, yaşanabilir ve sosyal donatıları çok olan bir şehir yapacağız.
            Hesap soran değil, hesap veren Adil ve Şeffaf bir yönetim anlayışımız olacak.
            İlçemizin problemlerinin kısa sürede nasıl çözüme kavuşturulduğunu göstermek için, örnek alan değil, örnek alınan bir Karapınar için, adayım. Karapınar‘da fakir, aç ve açıkta insan kalmayıncaya Kadar çalışacağız. Kimsesiz çocuklar, yaşlılar ve kadınlarımızın en emin sığınağı olacağız. Halkımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız, gelecek seçimler için değil; gelecek nesiller için çalışacağız.
Sevgili Kardeşlerim,
            Öyle Bir kent düşünün ki; Kokusuz, tertemiz bir havası olan, Çevre ve görsel kirliliği problemi bulunmayan, alanlarının modern ve estetik olarak, ekonomik, ticari ve kültürel açıdan en iyi şekilde değerlendirildiği, Sağlıklı ve organik tarımın yapıldığı, yeni ekonomik ve istihdam alanlarının oluşturulduğu, Çöp, çukur ve çamur problemi kalmamış, Kadınların ve gençlerin, sosyal, siyasi ve ekonomik hayata aktif olarak katıldığı, Çocukların, yaz – kış oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirdiği, Alternatif enerji sistemlerini kurmuş, ekonomik bir şekilde elektriğini üreten ve kullanan, İmar, mülkiyet ve tapu problemleri halledilmiş, Kentsel Dönüşüm ve Yeni toplu konut alanları açılımıyla modern ve sağlıklı, konut problemi kalmamış, Yeni ticaret merkezleri ve sanayi alanlarıyla, sanayi ve ticaretini daha da geliştirmiş,  alışveriş merkezlerinin, gençlik kamplarının, mesire, piknik ve dinlenme alanlarının, aşevlerinin,  çocuk kulüplerinin, 5 yıldızlı otellerin, kendi kendine yeten, yaşanabilir, kaliteli, huzur veren, marka ve örnek bir karapınar.
Sevgili Kardeşlerim,
İşte Bu düşünce ve hayallerinizi birlikte gerçekleştirmeye sizleri davet ediyorum. , Sizlerin sevgisini, hoşnutluğunu, duasını kazanmak ve gurur kaynağız olmak için, Ak Parti Karapınar Belediye Başkanlığı için huzurunuzdayım ve Aday Adaylığımı açıklıyorum.

            İnşallah, birlik ve beraberlik içinde İnançla, azimle ve kararlılıkla çalışarak, % 100 zafere ulaşacağız.
Teşkilatın içinden, teşkilat terbiyesiyle büyüyerek bu günlere geldim. İçinizden biriyim, ben sizim, siz bensiniz, hepimiz biriz, biz birbirimizin kıymetini biliriz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. İçiniz rahat olsun, GENÇLİĞİN, DEĞİŞİMİN, GELİŞİM VE UMUDUN temsilcisi olarak, Birlikte başaracağız ve kazanacağız.
            Sözlerimi bitirirken  30 MART 2014 seçimlerinin Karapınar’ımız ve Ülkemiz için Hayırlara vesile olmasını diliyorum . Hepinizi sevgi ve hürmetlerimle ayrı ayrı selamlıyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun,
Gelecek günlerimiz ak ve aydınlık olsun. Biz Hepimiz Birlikte Karapınar’ız diyor ve Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun.

SAYGILARIMLA.                                

Ümit METE AK Parti Karapınar Belediye Başkanı A. Adayı

 

(Videosu yükleniyor)

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık