DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.48 TL

Yazamayacaksa kalemim varsın kırılsın hiç yazmasın

15 Kasım 2013 Ekleme Saati: 03:01
1.452 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Mehmet Okuyucu2013 yılında yaptığımız bir haber ile gündeme gelen ve İl Genel Meclis Üyelerini rahatsız eden Yenikent yolu, İl Genel Meclis Başkanının da, en kısa sürede yolun yapılacağı sözünü vermesi üzerine, halk beklemeye geçmişti. Hatta haberi gündeme taşıyan şahsıma, yol üzerinde yaylası olan bazı kooperatif başkanı abilerimiz, “Sen bırak bu işin peşini, biz takip ederiz artık. Meclis Başkanı söz verdi, üzerine gidip de adamları zor duruma sokma” diye uyarıda bulunmuştu. Basın mensubu olarak biz üzerine gitmedik ama o günden sonra bu yolda irili ufaklı kazalar olmaya devam etti. Ancak, bir gencecik canın bu yolda hayatını kaybetmesi, canıma tak etti. Şimdi soruyorum, Bacanak yolundaki büyük çiftliği olan yayla sakinlerine. Vicdanınız rahat mı? Halkın oyları ile aldığınız devletin yetkisini, yerli yerince kullanmayanlar, şimdi ben bunu yazınca muhalefet mi yapmış oluyorum? Kalemimi kırmak için elinden geleni yapanlar, şu an bu yolda hayatını kaybeden bu genç insanın vicdanınıza verdiği rahatsızlık, benim kalemimin verdiği rahatsızlıktan daha mı az?

Vatandaşın susması için dökülen kum ile kalan bu yolun yapılması için kaç can daha vermek gerekiyor? Ben başbakan olsaydım, bu yolu hak ettiği yerden kaydıranlara ödetirdim yapılan yolun bedelini ve ben başbakan olsaydım Konya İl Genel Meclisinden çıkan tüm kararları inceletirdim. Biz güvenip seçtiğimiz başbakanımızın bu konulardan haber-ü dar olduğunu sanmıyorum. Zira haberi olsaydı kesin alırdı bu kararı verenlerin ifadesini. Yürek kanıyor, yazacak çok kelimeler var ama yazık ki güya özgür basının da kaleminin tutukluk yaptığı yerler var. Amacım sadece başka Hasipler ölmesin, başka yürekler yanmasın. Bu kadarcık da yazamayacaksam varsın bu kalem kırılsın hiç yazmasın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. MUSA dedi ki:

  Yazık çok yazık gencecik bir can daha gitti.Bu ölümde sebebi ihmali olanlar rahatça taziye ziyaretlerine giderler artık.Onlar herşeyi bilirler ya.haber yapanları Susturanlar şimdi ne yapacak bakalım…
  Bu yolun yapılması ancak allah göstermesin ama kendi canları yanarsa yaparlar herhalde…

 2. Taner dedi ki:

  Ömür bittiyse yapacak bişey yok.allah rahmet eylesin .musa arkadaşım anayolda binlerce kişi ölüyor acaba onların suçlusu kim.

 3. suat dedi ki:

  dün o kaza yapan araca yolda rastladım biçerdöverin arkasından yol vermesini bekliyordu, yenikent köyü çıkışından karapınara doğru gidiyordu haberi okuduktan sonra daha fazla etkilendim allah rahmet etsin, bu yolda köyümden 5 araç kaza yaptı şu güne kadar allahtan maddi hasarlar oldu hep, yol yapımına engel olan herkese hakkımızı haram ediyoruz … suat koca yenikent köyü

Yukarı Çık