DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Eğitimde Huzur Şart

19 Aralık 2013 Ekleme Saati: 20:20
1.145 kez görüntülendi

Eğitimde Huzur Şart

EĞİTİM ORTAMLARINDA HUZURUN SAĞLANMASI VE ÖĞRENCİLERİN BAŞARISINI ARTIRMA

                                 İLÇE YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİM ORTAMLARINDA HUZURUN SAĞLANMASI VE ÖĞRENCİLERİN BAŞARISINI ARTIRMAk 1000İlçemiz okullarında öğrenim gören öğrencilerimizin insan haklarına saygılı; beden zihin, ahlak ruh ve duygu bakımından dengeli yetiştirilmesi, akademik başarılarını olumsuz etkileyen unsurların belirlenmesi; zararlı alışkanlıklardan, şiddet, ihmal, istismar ve suça karışmaktan korunması için okullarımızdaki mevcut durumu değerlendirme toplantısı yapıldı.  Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri KİNİ ve İlçe Emniyet Müdürü İzzet MEYDAN’ın yönetiminde başlatıldı.

Okul müdürleri ve rehber öğretmenlerden oluşan İlçe Yürütme Kurulunda her okulda öğrencilerin olumlu ve olumsuz tutum ve davranışları paylaşılarak çözüm önerileri alındı. Toplantının değerlendirme bölümüne iştirak eden İlçe Kaymakamı Sayın Ramazan YILDIRIM da bu konudaki bilgi ve tecrübelerini yürütme kurulu üyeleri ile paylaşarak okullardaki emniyet tedbirleri ile öğrencilerimizin edebiyat sanat ve sportif etkinliklerle olumlu tutum ve alışkanlıklar geliştirebileceğini önerdi. Yürütme kurulunun aldığı kararla anılan konularda öğrencilere, velilere ve öğretmenlere Aralık ve Ocak ayı içerisinde okul rehber öğretmenlerince seminerler verilmesi kararlaştırıldı.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Erhan Yarımoğlu dedi ki:

    BU KONUYU BİR ÖĞRENCİ OLARAK DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM. KARAPINAR DA AKŞAMLARI DIŞARI ÇIKTIĞIMIZ DA ZATEN DÜZENLİ BİR ORTAM YOK DA GÜNDÜZLERİ ÇARŞIDAYKEN NEREYE GİDECEĞİZ BİZ GİDİLECEK BELLİ BAŞLI YERLER VAR. ORALARA DA ZATEN DÜZGÜN İNSANLAR GELMİYOR. ONDAN SONRA ÖĞRENCİLER TOPLUM İÇERİSİNDE DIŞLANIYOR DIŞLANDIKTAN SONRA DA ÖĞRENCİ DOĞRU DURMUYO DURMAMALARINDA DA HAKLILAR YANİ ÖĞRENCİ TOPLUM DA KAZANILMAYA UĞRAŞILMIYOR Kİ SANKİ ÖĞRENCİ SADECE HALK ARASINDA KÖTÜ ŞEYLER YAPIYOR BİLİNİYOR ÇARŞIDA YAŞLI BİR AMCAYA SORSAN ÖĞRENCİYE İYİ DEMEZ NEDEN İYİ DESİN Kİ ÖĞRENCİ BİR GÜN ÇIKAR ÇARŞIYA SIKILIR İKİNCİ GÜN SIKILIR ÜÇÜNCÜ GÜNE ARTIK NE YAPARSA SİZ DÜŞÜNÜN. YILDA BİR KEZ OKULLAR ARASI VOLEYBOL FUTBOL TURNUVALARI OLUR KESİN YAPILDIĞI TARİHLER ARASI BİR OLAY OLUR YANİ. BUNUN BİR NEDENİ VARSA ÖĞRENCİNİN TOPLUM İÇİNDE DIŞLANMASI VE HALK ARASINDA ÖĞRENCİYE SAHİP ÇIKILMAMASIDIR. ÖĞRENCİYE NASIL SAHİP ÇIKILIR ÖĞRENCİNİN BARINABİLECEĞİ SAĞLAM BİR MEKAN OLMASI GEREKİR ÖYLE ARKALARDA ARA SOKAKLARA AÇILAN DÜKKANLARA ÖĞRENCİ YÖNLENDİRİLİRSE KUSURA BAKMAYIN AMA O ÖĞRENCİDEN HAYIR GELMEZ. BİR KİŞİYİ YA DA TOPLULUĞU SUÇLAMAMAK İSTİYORSANIZ ÖNCE KENDİ HATALARINIZI GÖRMENİZ GEREKİR…

Yukarı Çık