DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kul Sormaz ise Allah Sorar Beyler

20 Aralık 2013 Ekleme Saati: 02:03
1.464 kez görüntülendi

Kul Sormaz ise Allah Sorar Beyler

Parmak Bastık Şifa Olduk İnşaallah

Mehmet OkuyucuGeçen hafta yazdığım, “Milli Eğitim Çöküyor Beyler” köşe yazısına başta Kaymakamımız Ramazan Yıldırım olmak üzere, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından gösterilen ehemmiyet, başta öğrencileri ve velilerini ziyadesi ile mutlu etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulları birebir gezerek, yazımızda mevzu bahis olan sorunları araştırdı. Birçok okulda Öğrenci ve öğretmenlerin soğuktan dolayı rahatsız olduklarını gördüklerini söyleyen İlçe Milli eğitim Müdürü Bahri Kini, bazı okullarda kalorifer sisteminden, bazı okullarda yalıtım sorunu yaşandığından bazı okullarda ise okul idarecilerinin duyarsızlığından kaynaklanan sorunlar olduğunu tespit ettiklerini ve bu kontrollerin sık sık ve aniden yapılacağını hatanın tekrarında yasal işleme tabi tutulacaklarını söyledi.

Köşe yazımızı okuyan sayısız öğrenci velisi telefonla arayarak teşekkürlerini iletirken, okullarında sorun yaşamadıklarını söyleyen bazı okul idarecileri ise, kendilerini ayırmadığımız için sitem ettiler. Ancak bir eğitimci olarak anlayacaklarına inancım sonsuzdur ki, okul okul gezip yazmak gerekirdi isimleri. Oysa bu mümkün olmayan bir durumdur. Birini yazıp diğerini yazmasak haksızlık olurdu. Biz bazı okullarda diyerek konuya parmak bastık ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğü de hassasiyetini göstererek okulları denetlediler.

Başta Kaymakamımıza, sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bir öğrencinin duası, bir ömre bedeldir.

 

Paramız ile boynumuzu bükenler, bizi de kendilerine düşman ilan ettiler.

Şahsım adına kimseye düşmanlığım yoktur ve olmayacakta. Her ne kadar tahrik etmeye çalışsalar da, Allah’ın adaletine güvenimden taviz vermeden bildiğim doğruların belgeli olanlarını yazmaya devam edeceğim. Belgesiz olanlarının da belgeleyerek gerekli mercilere ve halka sunulacağından kimsenin şüphesi olmasın. Halkın içinde güvenirliliğimizi yakaladık ve bu güven duygusunu kimsenin gazına gelerek sarsmaya niyetim yok. Karapınar’da güncel ve gerçek haberleri bizden takip eden bu halkın güveni, zor kazanılıp kolay kaybedilen bir değerdir. Menfaat için eğilmeden çalışmamın vermiş olduğu bu başarıyı korumaya kararlıyım.

Karapınar Belediyesinin sponsorluk yaptığı Belediyesporun mağlubiyetleri, taraftarın her hafta boynu bükük sahadan ayrılmasına neden olurken, yöneticiler her hafta hakem hatasından yenildiklerini iddia etmeleri taraftarı çileden çıkartıyor. Takımımızı Bal grubuna yükselten başta antrenör ve futbolcuları diskalifiye ederek takıma almayan yönetim, ekonomik desteği aldığı Karapınar Belediyesinin paralarını, taraftarın boynunu bükmek için harcamakla eleştiriliyorlar. Fanatik olan bazı taraftarlar, “Madem bu işi yapamıyorsunuz bırakın bu işe sevdalı başka insanlar gelsin. Ekmek elden su gölden diye taraftarı bu kadar yerin dibine çalmaya kimsenin hakkı yoktur. Bir takım, birkaç kişinin dudağının arasından çıkan sözler ile heba olup gidiyor. Gruptaki puan cetveline göre tekrar küme düşmeye doğru giden takımımız madem çıktığı Bal grubunda duramayacaktı, neden bu kadar masraf edildi, neden tüyü bitmemiş yetimin hakkı boş yere ziyan oluyor? Madem ömründe ilk defa çıktığı Bal grubundan senesinde geri inecekti, bu gruba çıkaran oyuncularımız ile çıkılsaydı da, bu oyunculara bal da oynama gururu yaşatılsaydı. Bu umursamaz gidiş, seçime yaklaşan Karapınar Belediyesine büyük eksi olarak yansıyor. Ayrıca Belediyespor dinlenme tesisinde, artık Okuyucunun sesi Gazetesi toplatılarak çöpe atılıyor. Oraya gelen halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanırken, toplatılan gazetelerin saygıdan mahrum bir hareketle çöpe atılması ise hiç hoş olmayan bir durum. Herkes kendi saygınlığını kendi hareketleri ile ifade eder. Böylesi küçük ayrıntılara takılan insanların halk eğitimden karakter kursu açılmasını talep etmesinden doğal bir durum zaten söz konusu olamaz. Bu kulüp kimsenin değildir bunu aklıselim olanların bilmesi ve bilmeyenlere anlatması lazım. Yoksa belediye de Belediyespor da kan kaybetmeye devam edecektir.

Benim futboldan anlamadığımı herkes bilir ancak benim halkın sesi olduğumu da herkes bilir. E halk böyle düşünüyor, madem böyle yazana düşman oluyorsunuz halka da mı düşmansınız yoksa?

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. taraftar dedi ki:

    sn okuyucu karapınar belediyesporla bu kadar uğraşmanızın acaba sebebi gerçek gazetecilikmi yoksa şahsi menfatinizmi var bu takım şampiyon olduğu zamanda en ufak bir yazı yazmadınız ama takım başarısız olunca sürekli gündem oluşturup belediyespor üzerinden belediyeye vuruyorsunuz ayrıca her hafta hakem hatalarını siz görmüyorsanız ben sizin tarafsızlığınızdan şüphe ederim zaten belediyespor ne zaman gol yese biz tribünden sizin kahkahalarınızı duyuyoruz

  2. okuyucu okuyucu dedi ki:

    Bu yorumu yazan arkadaşı tahmin ediyorum. Çünkü kahkaha atmadığım halde kahkaha attığımı söyleyecek kadar Allah’ın adaletini hafife alan tanıdığım çok az kişi var. Ama benim tarafsız gazetecilik anlayışım bu yorumu da onaylamamı gerektiriyor. Sizi Allah’a havale ediyorum.

Yukarı Çık