DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Rüzgar Bu Nereden Esecek Bilemezsin

31 Ocak 2014 Ekleme Saati: 17:28
1.599 kez görüntülendi

Rüzgar Bu Nereden Esecek Bilemezsin

Mehmet OkuyucuKim kendine gereğinden fazla güvenir ve halkı hor görür, akıbet pişmanlığa erer. Sonra da “Ben nerde yanlış yaptım şarkısını ezbere söyler. İnsanları hor görmeyeceksin, çünkü insansın neticede ve insanların içinde yaşıyorsun.  Kimsenin rüzgârına güvenmeyeceksin, öyle bir rüzgâr eser ki, savrulur gidersin.

Ak Partinin de adayını açıklaması ile gözler bu seferde meclis üyelerine çevrildi. Meclis üyesi oluşumunda önde giden ise gördüğüm kadarı ile MHP kanadı. Kan emecek, menfaat gözeten insanlardan değil, İlçeye fayda sağlayacak, beklentisi olmayan insanlardan meclis üyesi oluşturmaya çalışan Halil Aker, düşünce olarak seçimi ekip ruhu ile kazanılacağını düşündüğünü beyan ediyor. Aker köşesinde en çok dikkatimi çeken ise, yıllardır mevcut Belediye Başkanımıza da ilettiğim üzere, Şehir Planlamacısı ve pırıl pırıl bir hanımefendinin var oluşunun konuşulması. Konya’da özel bir firmada devasa projelere imza atan Ayfer Yılmaz, Karapınar için her zaman hizmet etmeye hazır bir kızımız. Mevcut belediyemizin değerlendiremediği bu cevheri MHP en güzel şekilde değerlendirmeye kararlı görünüyor.

Seçime herkesten evvel giren Ahmet Sezer ise, sessiz gemi misali yol alıyor. Basın mensupları ile mesafeli gibi görünen Sezer, seçimde iddialı isimlerden. Mehmet Mugayıtoğlu’nun seçimden diskalife edilmesi karşısında oluşan tepki oylarını CHP ağırlıklı,  MHP ile paylaşacağa benziyor.

AK Parti kanadında ise seçim karargâhını açtıklarını karakola giderken gördüm. Her zaman seçime gittikleri karargâh bu seçimde yine kendilerine şans getireceğine inanmış olmalılar ki, aynı yerlerinde seçime gidecekler. Mehmet Yaka ile henüz bir seçim çalışmaları konusunda fikir alış verişimiz olmadı. Sanırım Ak Parti rüzgârının hâkimiyeti ile ne halkı ne bizi muhatap almaya niyetli değil gibi görünüyor. Allah herkesin yolunu açık eylesin. Ama bütün liderlere âcizane tavsiyem şudur, yanınıza aldığınız dava arkadaşlarınızı lütfen hassasiyetle seçiniz. Kime inanıyorsanız onunla fikir alış verişi yaparak en doğru kararı ve kişileri seçiniz. Kendisine verilen yetkileri şahsi çıkarları doğrultusunda kullanan insanları ve çevresini meclisinizden uzak tutunuz. Bu ilçenin hakkını kimsenin yemesine seyirci kalmayacağımın bilinmesini isterim. Kış günlerinde çardakların korkulu rüyası olan Kene karakterindeki insanlara fırsat verilmemelidir. Kimseye kan emdirmeye niyetli değiliz Allah’ın izniyle. Hangi partinin listesinde buna benzer insan görürsem şahsım adına karşısında olacağım. Gücüm yeter yada yetmez hiç sorun değil. Ben Allah rızası için doğru olanı savunup kötü olanı düşman edineyim de, gerisi Allah’ın takdiridir. Ya bu Okuyucu’nun kalemi ya da bu okuyucunun kâğıdı elinden alınırsa, yolunuza devam edersiniz. Tabi sözüm yolsuzluklara zemin hazırlayanlara. Allah rızası için, hizmet için çalışacak herkesin yanındayız. Bu gün yakaladığım okuyucu kitlemi önce Allah’ın izni sonra doğru yazılarım ile yakaladım. Bu çizgiden taviz vermeyeceğim. Doğru olana güven, yanlış olana kâbus olacağım.

Hiç kimseye kinim düşmanlığım olmadığı gibi, hiç kimseye de sevgim dâhilinde taklabanlık yapmayacağım.  Hislerimi işime karıştırmadan bildiğim Hakk yolda yürümeye devam edeceğim.

Saadet Partisi kanadında ise genel kanaatim, her zaman olduğu gibi mevcut oylarını yükseltmek ve seçimlerden kopmamak var gibi görünmekte. Çünkü iddialı olduklarını gösterecek bir faaliyet henüz göremedim. Bu fikirler benim şahsi kanaatim olup, bu kanaate halkın içinde aldığım nabız şerbeti ile vakıf olduğumun bilinmesini isterim. Yani halkın genelinin düşüncesinin yansımasıdır bu satırlar.

Genel temennim ise ilçemiz adına hangisi hayırlı ise Allah ona başkanlık koltuğunu nasip etsin. Şu an mevcut Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu’na ise yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Daha güzel hizmetler yapılabilirdi ama az da hizmet almadık işin doğrusu. Mesleğim gereği bazen çok derin eleştiriler yaptım ise de bildiklerini biliyorum ki, iyi niyetli ve ilçemize hizmet amaçlı eleştirdik. Eleştirilerime saygı gösterip, eleştiri yaptığım konuların üzerine gittikleri için de teşekkür ederim. Allah yeni geleceklerinde yardımcısı olsun…

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. filizlenenler dedi ki:

    tesbit ve fikirlerinde senin takipçi ve destekçin olmaya devam edeceğim okuyucunun sesi…saydam görüş ve tutarlı yazılarınla karapınarın özünü oluşturuyorsun sana teşekkür ederim..günümüzde yanlı basın olmayan yok karapınarda bile menfaatleri doğrultusunda istediklerini yazdırıp istediklerini yazdırtmıyorlarsa ve sen hala dik durabiliyorsan helel olsun……

Yukarı Çık