DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Var mı aranızda Ben ecelime susadım diyen.

9 Ocak 2014 Ekleme Saati: 10:45
1.755 kez görüntülendi

Var mı aranızda Ben ecelime susadım diyen.

Var mı aranızda Ben ecelime susadım diyen.

Mehmet OkuyucuYok tabiki… Çünkü ecele susanılmaz ama vakti gelince ecel gereğini yapar.

İnsanoğlu yaşadığı müddetçe birilerinin dostluğuna sevgisine ihtiyaç duyar. Sevildikçe, takdir edildikçe mutlu olur.  Başarısına başarı katar, hayata karşı direnme azmi artar ve sevip değer verdiği çok olan insanlar korkak olur. Çünkü sevdiklerinin acı çekmesini istemez, çünkü onları korumaya mecbur olduğunu ve bunun içinde yaşamak zorunda olduğunu düşünür. Nitekim de doğrusu budur. İnsan sevdikleri için yaşar. Hangimiz kendimiz için yaşıyoruz ki. Ya çocuklarımız için fedakarlık yaparız, ya ailemiz için, ya çevremiz için. Düşünün bir kaybedeceği değeri olmayan insanların ne kadar korkusuz olduklarını. Çünkü nefeslerinden başka kaybedeceği değerleri yoktur. Varlıkları ile yoklukları arasında fark yoktur. Ölse arkasından ağlayanı, yaşasa yanında sevineni yoktur. Varlığın ile yokluğun arasında fark yok ise boşuna yaşıyorsun demektir.

Başarılı insanların bir yaşam sevinci vardır, bir can yoldaşı, bir kariyeri vardır.  Bunlara sahip olan insanın huzuru vardır. Huzurlu insan, sağlıklı insandır, başarılı insandır, sevilen insandır, seven insandır, güvenilen insandır, güvenen insandır. Allah kimsenin sırtını verebileceği, kayıtsız şartsız sevip, kayıtsız şartsız güvenebileceği dostlarını eksik etmesin. (Amin) Çünkü insan yaşadığı sürece, yalan da olsa dosta ihtiyaç duyar. Maddi ve manevi sıkıntılarını paylaşabileceği birilerinin yanında olduğunu bilmek ister.

İlçemiz de herkes az çok imkânları ölçüsünde ilçemize faydalı olmaya çalışan insanlarla doludur. Herkesin gücü imkânı farklıdır. Ama eline imkan verildiği halde bu imkanları kullanamayan birçok kişi yada kişilerde mevcuttur. Elindeki yetkileri şahsi çıkarları doğrultusunda kullanıp, kendini diğer insanlardan üstün sanan ama aslında elinde imkânlar kısıtlı olduğu halde daha çok faydalı olan insanlardan çok daha aşağıda olduklarının farkında olmayan insanlar da vardır.

Allah’tan başka korkulacak güç yoktur. Dünya gücü yalandır ve ahrette bizi kurtarmaya yetmeyecektir. Onun içindir ki, kimseden bir çekincemem yoktur. Gördüğüm kadarı ile yanlışların üzerine gitmeye ant içtim. Can ise can, kan ise kan vermeye de dünden hazırım. 2014 yılı değişimlerin çok olduğu bir yıl olacak. Kimlerin ölümü, kimlerin doğumu bu yıl içerisinde olacak Allah bilir. Belki 2015 yılında bu yazdıklarımız sadece hayal de kalacak ve ölümün soğuk yüzünü gösterdiklerinin arasında olacağız.

Allah hakkımızda hayırlısını versin. İlçemizde sıcak siyaset kazanı kaynamaya devam ederken Ak Partinin adayını açıklayamaması, vatandaşın tabiri ile kabak tadı verdi. Yaka mı Mugayıtoğlu mu ikilemi yoksa Mavi mi seçeneği ile üç bilinmeyenli denklem halini alırken, Ak parti ilçe teşkilatı hiç renk vermeden bu güne kadar bir açıklama yapmadan durmanın mutluluğunu yaşamaya devam ediyor. Ama görünen o ki, bu seçim başa baş bir atmosferde gideceğe benziyor. Kimse farklı kazanırım havasında olmasın. Sıkı çalışılması gereken bir seçim süreci başlamış olmasına rağmen, adayı belli olan partilerde de kayda değer bir çalışmayı göremiyoruz. Seçim heyecanı varlığını henüz hissettirmedi.

CHP kanadında Ahmet Sezer belediye eski başkanı kamil Bülbül’ün desteğini alırsa ve Ak partinin adayı yaka olursa şansı kuvvetlenen aday gibi görünüyor, MHP kanadında Aker yönetimini seçerken yanlış yapmazsa şansını kuvvetlendireceğe benziyor. Ak parti renk vermediği için o konuda yorumlar haftaya inşallah. Milletimize ilçemize hayırlı bir seçim olsun istiyoruz. Hangisi gelirse gelsin hizmet aşkı ile gelsin. Biz hepsini kucaklamaya hazırız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. tarafsızmısınız dedi ki:

    mehmet bey gönlünüzden geçeni yazmışsınız hani tarfsızdınız falanın desteğini alırsa deyince taraf olmuşsunuz

  2. okuyucu okuyucu dedi ki:

    Benim gönlümden geçeni nerden bileceksiniz a kardeşim. ben bile bilemiyorum ki gönlümden geçeni. sizi Allah’a haval ediyorum. gazeteci olarak yorumlarımı elbetteki yapacağım. bu benim görevim. ama elbetteki eleştireceksiniz sizlerde. sıkıntı yok bu konuda.

Yukarı Çık