DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Bu Zamanda Böyle İnsan

17 Şubat 2014 Ekleme Saati: 23:40
2.845 kez görüntülendi

Bu Zamanda Böyle İnsan

BU ZAMANDA BÖYLE İNSAN

bu zamanda böyle insan (2) 1000Karapınar’da amcası Muammer Şimşek’in cenaze defni için Karapınar’a gelen Konya İl Sağlık Müdürlüğünde personel olarak çalışan Suat Şimşek, Yatsı Namazından çıkışta yolda bulduğu yüklü miktarda parayı, Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirerek Komiser Niyazi Günel’e teslim etti.

İnsanların 100 lira için bir biri ile kanlı bıçaklı olduğu günümüzde, böylesi vatandaşların da yaşıyor olması karşısında şaşkınlığa uğrayan mahalle sakinleri, Suat Şimşek’e göstermiş olduğu bu örnek davranıştan dolayı teşekkür ettiler. Karapınar Devlet Hastanesi Eski Müdürü Yunus Nadi Balık ile beraber Karakola gelerek parayı teslim eden Suat Şimşek, “Belki bir garibanın parasıdır. Belki çocuklarına aylardır alamadığı yiyecek ve giyecek alacağı parayı kaybeden bir babanın parasıdır bu. Allah rızası için parayı hemen karakol amirliğine teslim ettim. İçim de duyduğum huzur, para sahibini bulunca daha da artacaktır” dedi.

Komiser Niyazi Günel ise, Suat Şimşek’e göstermiş olduğu bu duyarlı hareketten dolayı teşekkür ederek, böyle insanların sayısının daha da artmasını temenni ettiğini smöyledi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. eczacı dedi ki:

  helal olsun derim başka söze gerek yok…

 2. ... dedi ki:

  Bu devirde böyle insan.Allah senin gibilerinin sayısını artırsın.ayrıca haber çok iyi olmuş.bu tür davranışların medyada yer alarak takdir edilmesi teşvik amaçlı başarılı olacaktır…

 3. Ahmet dedi ki:

  Suat ŞİMŞEK, bu zamanda böyle insan. Dürüst ve onurlu arkadaşım.

 4. DOKTOR dedi ki:

  yunus bey de tatar ramazan gibi durmuş ha.

Yukarı Çık