DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.48 TL

Dijital Röntgen Dönemi Başladı

18 Şubat 2014 Ekleme Saati: 12:41
2.359 kez görüntülendi

Dijital Röntgen Dönemi Başladı

Karapınar Devlet Hastanesinde Dijital Röntgen Cihazı hizmet vermeye başladı. Daha önce fil sistemi ile çalışan Karapınar Devlet Hastanesi Röntgen hizmeti, Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliği tarafından Karapınar Devlet Hastanesine gönderilmiştir.

hastane Dijital Röntgen Cihazı hizmet vermeye başladıArtık halkımızın elinde film taşımayacağını söyleyen Karapınar Devlet hastanesi Başhekimi Dr. Eser Şenkul, “Hastanemizde Dijital Röntgen Cihazımız faaliyete geçmiştir. Hastalarımız artık film banyolama süresini beklemeden, ellerinde filmleri taşımak zorunda kalmadan gitmiş oldukları polikliniklerde hekimlerimizin bilgisayar ekranlarından dijital röntgen grafileri incelenebilecektir. Hastanemize kazandırılan bu teknoloji ile Hastalarımıza kaliteli bir hizmet hedeflenmekte ve Yeni Hastanemize geçmemizle yeni teknolojik hizmetlerin devamının gelmesi planlanmaktadır.

Halkımıza Hayırlı Olması temennilerimizle..

DDR (Direk Dijital Röntgen )

Dijital Röntgen sistemleri günümüzde ulaşılmış olan en son teknoloji sistemidir. Bu teknoloji sayesinde, çok yüksek çözünülürlükte ve film, kaset, hafıza kaseti ve okuyucu ünite kullanılmaksızın, hastanın röntgen görüntüsü, doğrudan bilgisayar ekranında; X-Işınının uygulanmasını takiben 2 saniyede görülebilmektedir. Çekim pozisyonunun değiştirilmesi ihtiyacı olduğu ya da ilave pozisyon çekimleri gerektiğinde, hasta henüz röntgen cihazında bulunduğundan ve pozisyonu sabit olduğundan, ilave çekimler çok hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Elde edilen görüntü üzerinde; istenen doz (pencere) ayarları bilgisayar programı vasıtası ile kolayca yapılabilmekte ve bu sayede çekim tekrarı neredeyse hiç gerekmemektedir. Elde edilen görüntüler CD’ye bastırılabilmekte ve PACS sistemlerinde arşivlenebilmektedir. DDR sistemlerin yazılım ve donanım üstünlükleri, kullanım kolaylığı, sürati, hızlı sonuç alma özelliği, çekimlerin tekrarının ortadan kalkması, az sayıda personelin verimli olarak kullanılabilmesi, hasta sirkülâsyonunun hızlı olabilmesi ile ek ve seyyar donanımları gerektirmemesi yönleriyle hastanemize çok büyük katkı sağlayacaktır” dedi

 

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. nazife dedi ki:

    hayırlı olsun ilçemize

Yukarı Çık