DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Hanginiz Dürüst Hanginiz Sahtekar Bilemedik

3 Mart 2014 Ekleme Saati: 19:43
1.303 kez görüntülendi

Hanginiz Dürüst Hanginiz Sahtekar Bilemedik

Mehmet OkuyucuGünümüz haberlerini, gündemi izlerken aklıma çocukluğumda çeşme başında kavga eden kadınlar geliyor nedense. Hele de hele Millet meclisi haberleri ve siyaset liderlerinin sataşmalarını izlerken, çocukluğumuzda gördüğüm kadınların çeşme başında, “çeşmenin başına yok ben geçip destimi dolduracağım, yok sen geçip destini dolduracaksın” kavgasını hatırlatıyor.

Neyi paylaşamıyorsunuz beyler? Acaba gerçekten bu ülkenin hakkını yediğini iddia ettikleri insanları o çeşmenin başından almaya mı çalışıyorlar yoksa sen fazla doldurdun çekil de azda biz dolduralım kavgası mı ediyorlar bir türlü anlayamıyorum. Anlayan varsa izah etsin bizde anlayalım. Bizim seçtiğimiz temsilciler orada sokak kavgası yapan vatandaştan farksızlar. Hiç yakışmıyor beyler. Sizlere bey demek bile içimden gelmiyor. Sözüm meclisten içeri, hepsine birden. Ya ne kadar yakışıksız hareketler bunlar. Sözlü ve elli sataşmalar size hiç yakışmıyor. Siyasetten de siyasetçilerden de iğreniyorum bu kavgaları görünce. İnsan ancak bu kadar küçük sözler edebilir ve insan ancak bu kadar küçülebilir insanların gözünde.

Halk ekmeğinin derdinde yörüngesini şaşırırken, yukardakiler daha çok kazanmak için insanların duyguları ile oynuyorlar. Dürüstlük, doğruluk, helal lokma, Allah korkusu gibi kavramları dillerine dolayarak hakaretlerin binini bir paraya yapıyorlar. İnsanları gaza getirmek için ses tonlarını yükseltiyorlar ve insanların gaza geldiğini sanıyorlar. “Yok, aslında bir birimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız” diye bir reklam vardı bunların ki de o hesap işte. Yok birbirinizden farkınız. Ben bunu anlıyorum bu kavgalardan. Yanılıyor muyum? Bir lider, himayesinde bulunan yada kendisini destekleyen insan kitlesini gaza getirip ayaklanmalara sebep olmaya değil, halkı yatıştırıp sükunete sevk etmeye çalışmalıdır. Ağza alınmayacak sözler sarf ederek, seviyeyi aşağılara çekmemelidir.

Yukardakiler televizyon ekranlarında külhanbeyliği yaparken vatandaşların biri birini aşağılayan ve zor duruma düşüren durumlara düşmesine vesile olmaya hiç gerek yoktur. Milletin ağzının tadını bozmaya hiç birinizin hakkı yok. Bunun mimarının yada işçisinin kim olduğunun bir önemi yoktur. Hiç inandırıcı gelmiyor bu tavırlar. Biz bu insanları bizi temsil etsin diye gönderdik. Orda kavga ederek ülkemizi de rencide etmeye gerek yoktur.

İlçemiz bazında siyasi parti liderlerinin bu tarz davranışlara hiç girmemesi ise takdir edilecek bir tavırdır. İlçemizde siyasi maraton seviyeli ve güzel bir şekilde sürmektedir. Bu seviyeli siyaset maratonunun mimarı ise bizim ilçemizin seviyeli siyasetçileridir. İnşallah seçim süreci boyunca böyle devam eder. Hepsinden Allah razı olsun. İlçemiz adına en hayırlısı hangisi ise Allah ona nasip etsin bu ateş gömlek olan görevi.

Siyasi taraftarlarında aynı seviye ile, kimseyi kırmadan çalışmalarını devam ettirmelerini diliyoruz. Seçim araçlarının halkı fazla rahatsız etmeden çalışması, hastası, yaşlısını düşünmelerini istiyoruz.

 

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık