DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Lider dediğin….

15 Mart 2014 Ekleme Saati: 23:44
2.276 kez görüntülendi

Lider dediğin….

Kimse kendini dokunulmaz sanmasın.

Mehmet Okuyucuİnsanları sırtında taşıdığın müddetçe iyi bir insansın, sırtından attığın gün kötü bir insansın. Bana göre gazetecilik, gerçekten tarafsız bir şekilde doğru bildiklerini tarafsız bir şekilde aktarmaktır. Bana göre gazetecilik, görevini layığı ile yaptığın sürece kutsal bir görevdir. Bana göre gazetecilik, insanların söylediğin yada yazdığın haberlere terddüt etmeden inanabileceği bir haber kaynağı olmaktır. Bana göre gazetecilik, kimseye menfaat için takla atmamak ve tabiri caizse yalakalık yapmamaktır. Bana göre gazetecilik, kalemi silah olarak kullanmamaktır. Bana göre gazetecilik yaptığın eleştiri haberleri karşısında muhatap olan tarafın acımasız eleştirilerini onaylayıp, göstermiş oldukları saygısız tavırları sergileyebilmektir.

Bana göre lider demek, bünyesindeki insanlara sözü geçen insan demektir. Bana göre lider demek, gerilime giden konumlarda ortalığı yatıştırabilendir. Bana göre lider demek, seviyesiz yorum yapan yandaşlarına uyarı yaparak seviyeyi muhafaza edebilmektir. Bana göre lider demek, sinsi sinsi gerginlikleri izlememektir. Bana göre lider demek, seviyeli ve oturaklı bir görünüm arz etmektir. Bana göre lider demek, eleştirilere açık olmaktır.

Bana göre insan demek, bütün bu özellikleri taşıyıp, mütevazı davranabilendir. Bana göre insan demek menfaatine dokunulduğunda çevreye kara çalmamaktır. Bana göre insan demek çarşıda pazarda gezerken yüzüne gülüp arkasından lanetlenmeyendir. Bana göre insan demek kimsenin gücüne güvenmeden kendi gücü ile varlığını göstermektir.

Çevremizde ne kadar var bu saydığım özellikleri taşıyanlardan, onu da var siz bulun.

Hastane inşaatı tamamlanmak üzere. Hastane içine gerekli olan tıbbi malzemelerin alımı yapım aşamasında. Ama söz konusu liderlere Hastane hizmete girdikten sonra, çevre yolu kavşağında olabilecek muhtemel ölümlü ve yaralamalı kazalar konusunda uyarımızı yaptım. Gayret ettiklerini ve çözmeye çalıştıklarını söylediler. Hani üçünüz hani gücünüz be adam. Yarın o kavşakta bir can öldükten sonra mı tedbir alınacak. O hastane üst geçit yapılmadan hizmete girmemelidir. Madem iktidarız, madem güç bizde, bu konuda hiç kurban vermeden bu yolda düzenleme yapılmalıdır. Bu yazımı saklayın ki, üç-beş ölümlü kaza olduktan sonra kavşak düzenlemesine gidilirse bir daha okuyun. Hastaneye giden yada hastaneden çıkan insanların psikolojisi hali ile bozuk olacaktır. Tabiri caizse feleğimiz şaşkın gezeceğiz hastane yollarında. Adamın ölümcül hastası var ve kavşaktan fişşek gibi geçecek ve içinde kendisi de hastası da beraber kazaya karışacak. Sinyalizasyon o kavşakta çözüm olmayacaktır. O kavşağın tek çözümü, çevre yolundan giden araçların üst geçitten geçip yollarına devam etmesi ile mümkündür. Bunu hepimiz bilmekteyiz.

Lütfen ağalar, seçim telaşesine düşüp bu konuyu ihmal etmeyelim. Orada hayatını sizin hatalarınız yüzünden kaybedecek bir kişinin kim olacağını bilemeyiz. Kimsenin vebalini taşıyamayız. Hayati önem taşıyan bu konuyu lütfen hassasiyetle tartalım. Pişmanlık ve keşkeleri bu konuda yaşamamak için bugünden gerekeni yapalım.

Bu yazımı da muhalefet gibi algılayıp yorumlayanlar muhakkak olacaktır. Ama bişr yakınları o yolda hayatını kaybederse benim bu sözlerim kulaklarında yankı yapar artık. Allah’ım kimseye bu acıları yaşatmasın. Temennimiz iyi niyettir ve düşüncemiz halisanedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Ak partili dedi ki:

  okuyucu beyefendi bu yazdıklarınız geçen hafta mehmet yaka beyefendinin basınla bir araya geldiği toplantıda konuşulan konular. bir yerden izleyip görüp tekrar tekrar gündeme getirmenin bir alemi yok, mehmet bey zaten gerekli cevabı verdi siz bir daha yazınca cevap değişir diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz.

 2. okuyucu okuyucu dedi ki:

  üzerine vazife olmayan konulara karışmasan iyi olur. o gün yanımzda vardınız. konuyu ben açtım sordum ve cevaben, “karayollarında takıldık, o sorunu aşmaya çalışıyoruz” dediler O engeli bu güç ile aşamazsanız size diyecek sözüm yok. madem güçlüler aşsınlar. bu köprüyü kurban vermeden yapmak boyunlarının borcudur. bumu idi istediğin cevap. amacınız tahrik etmek ise başarıyorsunuz.

 3. Ak partili dedi ki:

  hımm karapınarın kelek keseninin siz olduğunu zannediyorsunuz herhalde. madem öyle bence gazeteciliği bırakın siyasete atılın sizin için daha uygun bir mecra olur. ayrıca sizden önce ve sizin nedense olmadığınız toplantıda konuşuldu bu olaylar.

 4. okuyucu okuyucu dedi ki:

  Haklı çıkmak için her yola başvuruyorsun. sen kimlerdensin. birebir konuyu muhatabına ileten konuyu açan benim. amacınız yorum yapmak değil ama benim mesleğime saygım gereği onay vermeden geçemedim.

Yukarı Çık