DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Saygı, saygı gösterenlere duyulur.

22 Mart 2014 Ekleme Saati: 12:57
3.177 kez görüntülendi

Saygı, saygı gösterenlere duyulur.

Saygı, saygı gösterenlere duyulur. Saygı görmüyorsak saygıyı hak etmiyoruzdur.

Mehmet Okuyucu

Sezer’e yakıştıramadım

Seçim süreci boyunca seçime giden hiçbir parti gazetemizden memnun kalmadı. Gerekçesi malum, insanoğlunun fıtratı gereği eleştiriyi hazmedemiyor. İnsanlara başarılı oldukları dalda yaptığın övgü dolu sözlere sevinip teşekkür etmezken, eleştirdiğinde yada övgü beklediği halde övmediğinde tepki veriyor. Kulağıma giden duyumlara göre Ahmet Sezer çadır toplantılarında Karapınar Basın mensuplarını toplu halde topa tutmuş. Musa Ceyhan hariç. Cumhuriyet Mahallesindeki çadır toplantısına gündem takibi gereği vardığımda, çadıra varana kadar önüme gelen “Hayırdır abi. Ahmet Sezer ile aranızda bir husumet mi var. Size geçiriyor ha bire” dedi. Görevime olan saygım gereği, çadıra girdim iki kare çektim ve biraz da dinledim geri çıktım. Çadır toplantısı bittikten sonra Seçim karargahı önünde konunun özünü şahsından öğrenmek üzere Sezer ile konuştuk. Sayın Ahmet sezer’e, “Şimdi söyle bakalım başkanım. Basın ile sıkıntın ne?” diye sordum. Bana ithafen, “Senlik bir durum yok Mehmedim. Ama Karapınar’daki basın mensupları parayı verenin düdüğünü çalıyorlar. Benim gazetecilik anlayışıma tamamen ters bir karakter sergiliyorlar” dedi.

Ahmet bey. Siz 31 mart tarihinde belki başkan olacaksınız, belki şu anki atmosfer bunu gösteriyor olabilir. İsterseniz Başbakan olun. Genelleme yaparak tüm basın mensuplarını zan altında koymaya hakkınız yok. Size yakıştıramadım. Varsa sizi resmen üzen bir yada daha çok meslektaşım ya ismini zikrederek konuşacaksın, yada bazı ibaresini kullanarak konuşacaksın. Topyekün konuştuğunda hepimiz bu konunun muhatabı olmuş oluruz. Musa Ceyhan’ı saflarınızda bulunuyor olması hasebi ile ayırmayı biliyorsun ama. Ben Sayın Sezer’den bu davranışı beklemezdim ve bakın ben resmen isminizi zikrederek yazıyorum. Reklam ile haberi karıştırmayalım lütfen. Ayrıca hiçbir gazeteci davet edilmediği reklam haberine giderek kendisini istenmediği ortama zorlan sokturmaz. Birilerine gönderme yapacaksanız, toplu hedef göstermek etik değildir. Hattı gönderme değil sattı gönderme yapmanızı tavsiye ederim. Kimseye saygıda kusurumuz olmaması için gayretimiz devam etmektedir. Ama nedense gösterdiğimiz saygıyı göremiyoruz. Muhalefet zihniyetli hemşerilerimizden gereken yorumu alacağıma eminim. Hiç sıkıntı yok. Her türlü eleştiriye açığım. Bilakis saygı duyarım. Yeter ki hakaret boyutuna taşımayalım.

Sezer, bu genellemeyi yapmış ise, biz bu ithamı hak etmişizdir demek ki. Saygı duyuyorum.

AKP de ki bu hava kime?

AK Parti kanadında ise bir kendinden emin tavır sergilemeler, halkın nabzını olumsuz etkiliyor. Her parti kendini seçimi kazanmış olarak görmekte. Hani piyango bileti alıp çekiliş gününe kadar kurulan hayaller gibi. Çekiliş 30 Martta. Herkes tıraşını görecek. Allah ilçemize en güzel görevi yapacak olan her kimse ona nasip etsin başkanlık görevini.

MHP ise her ne kadar etliye sütlüye karışmasa da, içinde barınan ama teşkilat ile alakası olmayan insanların zararını çekmeye devam ediyor. Karargahın içinde gezen herkes, birilerinden hesap sorar edasında caka satar olmuş. Bir teşkilatın yöneticileri varken, birilerine hesap sormak ikinci yada üçüncü şahısların işi değildir. Önce içinizdeki size zarar veren ve pencerenizi kirli gösteren lekeleri temizleyeceksiniz. Bunun için de bu pencerenin yapımında bu güne kadar emeği geçenlerden yardım almayı bileceksiniz. Şahsi menfaati için değil teşkilatın menfaati için çalışanları seçmeyi bileceksiniz. Elini cebine atmadan sizin hesabınızı koruyor gibi yapanların, sizi koruyor edasına bürünmesine izin vermeyeceksiniz.

Saadet Partisi ise ne bize laf söyleyecek hakka sahip nede biz onlara eleştiri yapacak hakka. Onlar ne bizi tanıdılar nede kendilerini tanıttılar. Acemiliklerine verdik geçtik. Allah yollarını açık etsin.

Demokratik Parti de Selçuk Okur kendi başına verdiği mücadelede sanırım en başarılı siyasetçilerden oldu. İmkanlar ölçüsüne kıyasladığımızda en fedakar çalışan aday olmayı başardı. En azından bir sonraki seçimde iddialı isimlerden birisi olma yolunda. Cesaretini takdir etmek lazım.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. hasan dedi ki:

  Yazılarını severek ve beğenerek okurum.Bunu birkaç yorumumda da belirtmiştim Mehmet abi.Yalnız bunu ya alelacele yada sinirinden ellerin titreyerek yazmışsın.Ahmet SEZER i de çocuk azarlar gibi azarlamışsın.”Birilerine gönderme yapacaksanız, toplu hedef göstermek etik değildir. Hattı gönderme değil sattı gönderme yapmanızı tavsiye ederim. ” sözünde ilk cümle ile ikinci cümle birbiri ile çelişiyor. Benim bildiğim Hat belli bir kısım, satıh bütün kısım anlamına gelir.Yani hem toplu hedef göstermenin etik olmadığını söylüyorsun, hemde yapacaksan bütün kesime gönderme yap dermiş gibi oluyorsun.

 2. okuyucu okuyucu dedi ki:

  doğru söylüyorsun kardeşim. sehven yazılmıuş.. teşekkürler uyarına. neticede bazen hislerimize esir düşebiliyoruz. saygılar.

 3. mustafa dedi ki:

  Sevgili Mehmet Abi. Sana ve yapmış olduğun gazeteciliğe her zaman saygı duyarız. Ama hem Sayın Sezer’in genelleme yapmasından şikayet etmişsin hem de diğer siyasi partileri eleştirirken kendin de genelleme yapmışsın. Şimdi senin sözlerini üzerimize alalım mı ya da almayalım mı bilemedim. Hepimiz insanız neticede. İllaki hata yaparız. Bir topluluğun içerisinde kimin niyetinin ne olduğunu da anlayamayız elbette. Ama şurası bir gerçektir ki şu anda Karapınar’da siyaset yapan insanların büyük bir çoğunluğunun şahsi menfaat peşinde olmadığına inanıyorum. Çıkarcılar yokmudur, elbette vardır. Onlar da gülün dikenleridir. Bizler bu toplumda yaşadığımıza göre herkesin fikrine ve düşüncesine saygı duymamız gerekir diye düşünüyorum. Pireye kızıp ta yorganı yakmamak gerekir herhalde. Saygılar sunuyorum.

 4. okuyucu okuyucu dedi ki:

  DOĞRU SÖYLÜYORSUN ABİSİ. Neticede zaman zaman bizlerde yanlış yapıp düzeltmeye gidebiliyoruz. Ama yien de en güzel hizmeti vermeye ve ilçem adına yararlı olmaya çalışıyorum. zaman zaman yanlış anlaşılabiliyoruz ama niyetimizi Allah biliyor ve sizlerinde bildiğine inanıyorum. eleştirileriniz muhakkak ki bizlere ışık tutacak ve daha az yanlış yapmamızı sağlayarak dha doğru ve verimli hizmet yapmamıza vesile olacaktır. teşekkür ediyorum. saygılar.

Yukarı Çık