DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Akan Sular duruldu, herkes yerine kuruldu

7 Nisan 2014 Ekleme Saati: 19:19
2.090 kez görüntülendi

Akan Sular duruldu, herkes yerine kuruldu

Akan Sular duruldu, herkes yerine kuruldu

mehmet okuyucu yeni

Gerçekten zor bir süreci şükürler olsun bitirdik. Hepimiz zor anlar yaşadık, hepimiz strese girdik ama şükür hepimiz tekrar huzur içerisinde yaşantımıza döndük. Kazanan kazandı kaybeden kaybetti. Ama şu bir gerçek, aslında kimse kaybetmedi, hepimiz kazandık. Seçimi kaybeden adaylarımız, halkın kendilerine gösterdiği teveccühü gördü. Ne kadar gurur duysalar azdır. Ama bu siyaset, görüldüğü gibi olmuyor işte. Her seçim döneminde seçim öncesi tahminlerde bulunduk. Bu seçimde de bulunduk ama bu seçim iddialı konuşamadık hiç birimiz. Ama herşeye rağmen en yakın tahmini MHP de tutturdum. Ben 8050 demiştim, 7991 oldu. CHP ve AKP beni yanılttı. CHP ye aldığı oydan daha fazla yazmıştım AKP ye ise aldığı oydan daha az. Öyle yada böyle. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin diye dua ettik ve inşallah dualarımız kabul olmuştur diye umut ediyoruz.

Mehmet Yaka, Karapınar Belediye Başkanımız. İnanıyorum ki kendisini bekleyen zorlu sürecin farkında. Yapılacak o kadar çok görevi var ki, hepsi de veballi. Seçimden önce de yazdığım gibi, hayati önem arz eden yeni Hastane girişinde güvenli giriş çıkışı sağlayacak araç üst geçidinden başlayacak hemen. Çünkü olmazsa olmazlardan birisi bu konu. Üst düzey yöneticisinde sokakta ki abilerime, ablalarıma kadar herkes bu konuda hem fikir. Orada kurban vermeden yol sorunu çözülmelidir.

Yine ilçemizin önem arz eden sorunlarından otopark konusu ilk ele alınacak konulardan birisi. Hastanemizde doktor sayısı, okullarda öğretmen sayısı artırılarak eksiklerimizin tamamlanması ilk beklediğimiz hizmetlerden.

Ofis silolarının ilçe merkezinden taşınması konusunda çalışmaların devam ettiğini biliyoruz ama hızlandırılıp biran önce ilçe merkezinde güzelleştirme çalışmalarının başlayacağına kanaatimiz tamdır. PTT eleman sorunu, Telekom İnternet sorunu gibi birçok sorun çözüm beklemektedir. Bunlar aklımıza ilk geliveren sorunların bazıları.

Sayın Mugayıtoğlu’na aynen şöyle demiştim. “Sayın başkanım. Hepimizin amacı ilçemize hizmetin en güzelini yapmaktır. Buna yürekten inanıyorum. Bize basın olarak görev düştüğünde 7×24 ben hizmete hazırım. Ancak eleştirilerimizi muhalefet gibi algılamayın. Amacımız eksiklikleri tespit edip sizlere ulaştırarak, sizin bu konuda hizmet etmenize vesile olmaktır”. Sayın Mehmet Yaka aynı duygularla size de sesleniyorum. Beni nasıl algılarsanız algılayın ama amacımız bu ilçeye en güzel hizmetlerin gelmesinde vesile olmak ve sizlere de yardımcı olmaktır amacımız. Eleştiriye açık olur ve yorumlarımızı yanlış algılayıp bizi kendinize muhalefet gibi hissetmezseniz, ilçemizin menfaatine olacağına emin olabilirsiniz. Amacım da duygularım da halisanedir. Kimeseye el-aman demedim, demem de Allah’ın izni ile. Bizim bu halisane duygularımızı yürekten anlarsanız, selam olsun hoş geldiniz. El ele, gönül gönüle nice güzel hizmetlere.

Görev kutsiyeti ve önemi bakımından http://bilgitopla.blogcu.com/gorev-suuru-kissadan-hisse/8644674 adresinden aldığım kıssadan hisseyi sizlerle paylaşıp konuyu kapatıyorum.

 

Osmanlıların ilk Şeyhülislamı Molla Fenari (1350-1431) Şeyhülislam olmadan önce, Bursa kadısı idi. Onun kadılığı sırasında, bir adam pazardan bir at satın aldı. Fakat alış-verişin hemen arkasından atın hasta olduğunu farketti. Geri vermesi gerekiyordu, ama satın aldığı adamı zorluk çıkartır, atın hastalığını kabul etmez diye, önce kadıya gidip resmi kanaldan işi sağlama bağlamak istedi. Mahkemeye gittiğinde, kadıyı (Molla Fenari) yerinde bulamadı. İşini ertesi güne bıraktı. Fakat at, o gece öldü. Adam ertesi gün olanları kadıya anlattı. Mağdur olduğunu, ne yapması gerektiğini sordu. Molla Fenari “Senin zararını ben ödeyeceğim” dedi. Adam hayretle kadıya baktı, “Niçin siz ödeyeceksiniz, konuyla hiçbir ilginiz ve suçunuz yok ki…” dedi. Molla Fenari, “Evet öyle görünüyor ama aslında benim de suçum büyük. Eğer sen, dün makamıma geldiğinde ben yerimde olsaydım, olaya müdahale eder, atı geri verdirir, paranı iade ettirirdim. At da sahibinin elinde ölmüş olurdu. Bu imkân şimdi yok olmuştur. Senin zararına benim makamımda bulunmamam sebep olduğu için, zararını ben ödeyeceğim” dedi ve ödedi

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ABDULLAH SEZER dedi ki:

    İnşallah bu anlayışı sergileyecek seçilmiş ve atanmışları görmek istiyoruz.

Yukarı Çık