DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

ASİL VE ATAK ALMAN KURTLARI

7 Nisan 2014 Ekleme Saati: 15:19
544 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Alman Kurdu tüm köpek ırkları içinde ayrı bir yere sahiptir. Özellikle zekâlarıyla ünlü olan bu köpekler insanlar tarafından birçok farklı alanda kullanılmak üzere eğitilmektedir. Ortalama ömürleri 12 sena olan Alman Kurt köpekleri Alman Çoban Köpeği olarak da bilinirler.

Dünyada en çok beslenen köpek ırklarından biridirler kolay eğitilmeleri sadık ve sevgi dolu oluşları bunun en önemli sebepleridir. Bu köpeklerin çok kuvvetli koku alma duyusu vardır. Keskin burunları nedeniyle tüm ülkelerin polis teşkilatlarında kullanılan bu köpekler profesyonel şekilde köpek eğitimi ile uğraşan kişiler tarafından eğitilerek uyuşturucu bomba ve ölü aramalarında kullanılmaktadırlar. Bu cinsin verilen görevi yaparken dikkatinin dağılmaması da çeşitli işlerde başarılı şekilde kullanılabilmesini olanaklı kılmaktadır. Kendi arasında 12’ye ayrılan alman kurtlarının uzun ve kısa tüylü cinsleri vardır.

Genellikle kahverengi olsalar da nadiren siyah beyaz ya da kırçıllı gri renklerde de olabilirler. Annelerinden yeni ayrılan yavrular tüm köpekle yavruları gibi ilk günlerde biraz huzursuzlaşıp ağlayabilirler. Ancak yavruyla ilgilenmeniz dikkatini dağıtacak oyuncaklar vermeniz ve kaldığı ortamda televizyonu ya da radyoyu açık bırakarak sessizlikten ürkmememsini sağlamanız bu sorunu çözmekte yeterli olacaktır. Son derece zeki ve sevecen olan bu köpekleri kolay eğitilebilmeleri sayesinde apartman dairelerinde bile besleyebilir tatile çıkacağınız zaman gönül rahatlığıyla köpek pansiyonu ya da köpek oteline bırakabilirsiniz.

Apartman dairenizde sizinle uyum içinde yaşayan köpeğinizin onu kısa süre için bıraktığınız pansiyonda da diğer köpeklerle ve insanlarla uyumlu olacağından zekâsı ve iyi mizacı sayesinde size hiç sorun çıkarmayacağından şüpheniz olmasın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık