DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Bilgi Yarışması

13 Nisan 2014 Ekleme Saati: 23:39
3.505 kez görüntülendi

Bilgi Yarışması

8’nci Sınıflar Arası Bilgi Yarışması Heyecanlı Geçti

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılında 13 Okulun katıldığı ve 8’nci sınıflar arası genel kültür ve bilgi yarışması çok heyecanlı geçti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 02.04.2014 günü saat 13.30’da Karapınar Belediyesi Atatürk Stadyumu, Kapalı Spor Salonunda yapılan 8. sınıflar arası genel kültür ve bilgi yarışmasına her bir okulu üçer öğrencinin temsil ettiği ve 13 okulun katıldığı ve çok heyecanlı geçen bilgi yarışması katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

Bilgi yarışmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sami Sağdıç, Nizamettin Tezcan, Okulların Müdür ve Öğretmenleri, Öğrenciler ile vatandaşlar izlediler.

75. Yıl Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Kadir Yaman’ın sunuculuğunda başlayan bilgi yarışması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini şunları söyledi “ Okullarımızın 8. sınıflar arasında yapılan bilgi yarışmaları öğrencilerimizin kendini ifade etme becerilerini ve öz güvenlerini geliştirmek amacıyla ilçemizde bulunan 13 okulumuzun katılımıyla 8. sınıflar arasında bilgi yarışması tertip edildi. Yapılan bilgi yarışmasında Türkçe alanında 3, matematik alanında 3, sosyal bilgiler alanında 3, fen bilgisi alanında 3, din kültürü ve ahlak bilgisi alanında 2, İngilizce alanında 2, genel kültür alanında 2 olmak üzere 18 soru yönetilmektedir. Yarışmalar kişiye özgüven, kişilik kazandırmanın yanında amacın 8. sınıf öğrencilerinin kazanımlarını ölçmek ve kaynaşmayı sağlamaktır.”dedi

Karapınar İmam Hatip Lisesi Müdürü Bilal Aydoğdu’nun Jüri Başkanlığında çeşitli branj öğretmenlerinden oluşan Mustafa Çapraz, Özcan Yarar, Murat Taşkın, Mustafa Kemal Ünal, Şahin Taş, Ali Gürçay’ın jüri üyeliğini yaptığı bilgi yarışmasında 18 sorunun 18’ inide doğru cevaplayan 180 puan alarak, Sıla Saç, Berra Sonkaya, Ramazan Taşcı öğrencilerinin temsil ettiği bilgi yarışması 1000Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu birinciliği kazandı.

İkinciliği 170 puan alan üç okuldan 75. Yıl Ortaokulu, Fevzipaşa Ortaokulu, Ticaret Borsası Ortaokulu’nu temsil eden öğrenciler kazandı.

Üçüncülüğü ise 150 puan alan iki okul Kayalı Ortaokulu, Toku Yavuz Selim Ortaokulu’nu temsil eden öğrenciler kazandı.

Cumhuriyet Ortaokulu, Mustafa Şener Ortaokulu, Sazlıpınar Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Vehbi Yurt İlkokulu, YK Salur KC Ortaokulu, Mehmet Akif İlkokulu öğrencileri yarışmada dördüncülüğü elde ettiler.

Bilgi yarışmasına katılan öğrenciler katılımcılar tarafından tebrik edildiler.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık