DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Doğal böbrek taşı düşürme yöntemleri

14 Nisan 2014 Ekleme Saati: 11:44
6.399 kez görüntülendi

Doğal böbrek taşı düşürme yöntemleri

Latince ismi ürelithiasis olarak bilinen böbrek taşı çoğu kişinin korkulu rüyası olmaktadır. Halk arasında hopla zıpla düşürürsün diyerek birçok kişi ile akıl verdiğini bilmekteyiz. Hatta cerrahi tüm operasyonlardan korkan kişiler bu yöntemlere başvurmaktadır.

Tabi ki her hastalık gibi böbrek taşının da doğal düşürebilmesi için yöntemleri bulunmaktadır. Fakat bu tamamen böbrek taşının boyutuna ve cinsine bağlıdır. Eğer taş büyük ise mutlaka cerrahi operasyon ile alınmalıdır. Böbrek taşlarının çoğu hiç bir şey yapılmasa bile düşme eğilimindedir.

Doğal böbrek taşı düşürme yöntemleri; 100 gram mısır püskülü 1 litre su ile kaynatılır. Kaynatılan karışım süzgeçten süzülür. Günde 2 kez aç karnına 1 su bardağı tüketildiğinde taşın düşmesine ya da parçalanıp idrardan atılmasını kolaylaştıracaktır.

Çoban kesesi ile böbrek taşı düşürme; bu bitkinin idrar söktürücü özelliği olmasından dolayı çok tercih edilmektedir. Sedef otu ve çoban kesesi kaynatılarak demlenir. Demlendikten sonra içerisine 1 çay kaşığı bal ilave ederek günde 3 kez tüketebilirsiniz.

California üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre limon ve limonata böbrek taşı oluşumunu engellediği söylenmektedir. Limonun içindeki sitrat böbrekte taş oluşumunu engeller. Limondaki sitrat düzeyi su eklenerek yükseltilebilir. Bu da demek oluyor ki limonatanın sitrat düzeyi limondan daha fazladır. Bu durumda limon yerine limonata tüketilebilir.

Bir diğer Doğal böbrek taşı düşürme yöntemimiz ise; Bir çay kaşığı kadar meyan kökü, bir çay kaşığı civanperçemi ve bir çay kaşığı anasonu iki su bardağı suyla demleyin. Düzenli olarak böbrek ağrısını dindirme de yardımı olur. Aktarlardan temin edebileceğiniz mürver ağacı kabuğu ile 1 çay kaşığı lavanta çiçeğini 1 fincan suyla kaynatın. Taze olarak tüketmeye dikkat edin. Bu karışımda böbrek de oluşan taş yapıların ufalanmasına küçülmesine dene olacaktır. Böylelikle idrar ile taşları atabileceksiniz.

Böbrek taşları çok ağrı yaptığından ve birçok ağrı kesiciler böbreklere zarar verdiğinden hastalar artık hangi ağrı kesicileri kullanacaklarını karıştırmaktadır. Bu yüzden yine şifalı yöntemlere bitkisel yöntemlere başvurulmaktadır. Haşlanmış pırasa böbrek ağrılarına çok iyi gelmektedir. Fakat tuz ilave edilmeden kullanılmalıdır. Aksi halde böbrek taşı oluşumuna zemin hazırlar.

Daha Fazla Bilgi için tıklayınız

http://taskirmamerkezi.net/

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık