DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

DOMAİN NEDİR? HOSTİNG HİZMETİ NASIL ALINIR?

17 Nisan 2014 Ekleme Saati: 17:14
807 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Domain internet site adlarının genel kavramıdır. Her ülkenin kendine ait bir uzantısı vardır. Ve kişiler sunucu hizmetini aldıkları ülkenin internet kurallarına ve domain sıralamasına uyar. Kısaca bahsetmek gerekirse domain internet adresinizin yüzüdür iyi seçilmesi gerekir. Domain satın almak diye bir şey yoktur.

Sadece kiralanabilirler. Kira süresi boyunca site adı size tescillenir. Sürenin bitiminin ardından yenileme yapılmadığı takdirde bir başkasına tescil edilebilir. Hosting hizmeti ise sunuculuk hizmetidir. Sitenizin veritabanını saklayan bu sunucular internete sürekli bağlı bilgisayarlardan oluşur. Ayrıca teknik destek de veren hosting firmaları mevcuttur. Fakat bu firmaların iyi seçilmesi gerekir.

İyi bir internet sitesinin yolu iyi bir host hizmeti almaktan geçer. Bunun dışında sanal sunucu gibi çeşitli kiralık sunucu çeşitleri de vardır. Bu sunucular isim tescil ettirmede olduğu gibi satın alınamaz sadece kiralanabilirler. Bir diğer merak edilen konu ise VPS dir. Virtual Private Servers gerçek adı özel sanal sunucular olarak Türkçeye çevrilebilir. Tamamen isteğiniz doğrultusunda host hizmeti almanızı sağlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık