DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

GIDA TAKVİYELERİYLE VÜCUDUNUZU GÜÇLENDİRİN

30 Nisan 2014 Ekleme Saati: 14:14
493 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Gıda takviyeleri tavsiye edildiği şekilde ve dozajda kullanıldığında sağlığa zararı yoktur aksine pek çok konuda fayda sağlar. Örneğin vücut geliştirmek için vücudumuz bol miktarda proteine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı karşılamak için her gün et tavuk tüketmek kolay olmayacağından bu ihtiyaçları Whey ek gıda takviyeleriyle sağlamak daha pratiktir ki en çok tercih edilme sebebi de pratik oluşudur.

Örneğin vücudun gelişmesi için her gün 50 gram protein tüketmek gerekir. Bunun için 200 gr et ya da 6-7 tane yumurta tüketmek hem zor hem de pahalı olacaktır. Ancak bunun yerine bir bardak En iyi protein tozu tüketerek aynı etkiyi yaratmak mümkün. Protein tozunun fazlası bir yan etkiye sebep olmaz ancak doğru kullanıldığı takdirde kısa sürede gözle görülür fayda sağlar. Yumurta proteini ve peynir altı suyunun izole edilmesiyle elde edilen protein tozu düzenli kullanıldığında vücudun gelişimi ve düzgün kas inşa etmesi yönünde ciddi fayda sağlar. Sabah aç karna tüketilmesi tavsiye edilir.

Çünkü vücut uzun açlık sonrası tüketilen ilk gıdayı hızla emer ve dağıtır. En kaliteli protein tozu aminoasitlerin bir araya gelip zincir oluşturması sonucu meydana gelir. Hücrelerin içinde her süreçte rol alırlar ve insan vücudunda yaşamsal bir öneme sahiplerdir. Proteinleri oluşturan temel yapı taşlarına amino asit denir. Vücut geliştirmek için hazırlanan takviye gıdaların oluşumunda başrol oynarlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık