DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

İp ile burun ameliyatı

14 Nisan 2014 Ekleme Saati: 11:45
1.141 kez görüntülendi

İp ile burun ameliyatı

Ameliyatlardan, hastanelerden veya ameliyathanelerdeki o kokulardan rahatsız olanlar için estetik cerrahi doktorları yeni bir yöntem daha bulmuşlar.

Artık ameliyat olmadan 15 – 20 dakika gibi bir süreyle iple burun estetiği olabilirsiniz.

Lokal anestezi ile yapılan bu ameliyat yarım saat gibi bir sürede alçı ya da tamponun kullanılmadığı bir yöntem. Bu işlem yalnızca burun içerisine yapılan çok küçük işlemlerden oluşuyor. İşlemlerde temel olgu burnu yeniden şekillendirmek ya da yükseltmek. Yani eğer amacınız burnunuzu küçültmek ya da büyütmek değilse, burnunuzun ucunda hafif bir sarkma varsa bunu bu operasyonla yaptırabilirsiniz. Bu işleme mini rinoplasti adı da veriliyor. Eğer amacınız burnunuza basit bir işlem uygulatmaksa hiç ameliyat gibi bir zahmete katlanmanıza gerek yok. Mini rinoplasti denilen bu işlemle ameliyat sıkıntısını ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu operasyona ip ile burun ameliyatı denmesinin sebebi ise burnu kaldırırken kullanılan malzemenin bir ip olmasıdır.

Bu işlem sonrasında burun içine burun estetiği ameliyatındaki kadar müdahale olmadığından dolayı yüzde ya da göz çevresinde herhangi bir şişme ya da morluk oluşmuyor. Ayrıca tampon kullanılmaması sayesinde de acının biraz daha azalmasına neden oluyor.

İşlemin basitliği sayesinde de bir iki gün içerisinde normal, rutin hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yani işte çalışmaya devam edebilir veya evdeki işlerinizi yapabilir ve gezebilirsiniz.

Normal ameliyattan tek farkı lokal anestezi ile yapılıyor olması. Bu ameliyatın bu kadar iyi yönünün yanında bir tek sorun var. Burun estetiği uzmanları lokal anestezi konusunda kararsızlıklarını koruyorlar. Ancak birçok şişme, morarma veya bu tarz sorunlar yaşandığı için de burun ameliyatından kaçınanlar da var. Yani seçim sizin. İsterseniz burnunuza ameliyat ile bir işlem uygulayarak düzeltebilir isterseniz de lokal anestezi ile burnunuzun biçimini düzelttirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için tıklayınız

http://www.estetikburunameliyati.net/

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık