DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Jandarma’dan Anlamlı Etkinlik

28 Nisan 2014 Ekleme Saati: 14:33
3.275 kez görüntülendi


Jandarma Komutanlığının kuruluşunun 175 yılı nedeni ile Karapınar Jandarma Komutanlığı tarafından organize edilen Meke Gölü ve Acıgöl tanıtım programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programa Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Konya Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Güray Alpar, , Konya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Jandarma Karapınar Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Orhan Özcan, Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozaklı, daire amirleri ve öğrenciler katıldılar.

jandarma acıgöl meke 1000Meke Gölünde başlayan programda, Meke Gölü çevresindeki Jandarma hatıra Ormanında kuş yuvaları olan direkler dikildi. Daha sonra Acı Göle yürüyen katılımcılar, Acı Gölde Meke ve Acı Göl hakkındaki sunumu dinlediler. Acı göldeki programda açılış konuşmasını Karapınar Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Orhan Özcan yaptı. Karapınar’ın doğal güzelliklerinden bahseden Özcan, bu değerlerin korunması ve daha güzel olması için gerekli desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.

Jandarma Komuatnlığının kuruluşunun 175. Yılı nedeni ile yapılan programda konuşan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, “Allah Jandarma teşkilatımıza, güvenlik güçlerimize zeval vermesin. Onlar ki halkın huzuru için gece gündüz nöbet tutarak, göğüslerini tehlikelere siper eden fedakar insanların içinde barındığı mukaddes bir ocağın fertleridir. Jandarma teşkilatının Meke ve Acıgöl çevresinde yapmış olduğu çevre ve ağaçlandırma çalışmaları olmuştur. Emeği geçenlere ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Bizde Karapınar Belediyesi olarak ağaçlandırma çalışmaları için bütçe ayırıp elimizden gelen gayretleri gösteriyoruz” dedi.

jandarma acıgöl meke  1 1000Konya Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Güray Alpar,  ise,  “Bu program sayesinde temiz hava aldık. Karapınar’ı ve Karapınar’lıları tanıma fırsatımız oldu. Karapınar Dünyanın en eski yerleşim yeri” dedi.

Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan ise “Organizasyonda emeği ve desteği olan herkese teşekkür etti. Günün anısına düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren çocuklara ödülleri verildi. 75 Yıl OÖO öğrencileri folklor ekibi burdur yöresi halk oyunlarını sundu. Acı gölde verilen ikramın ardından, Jandarma birliklerinin hazırladığı gösteriler halka sunuldu.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık