DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Şehitler Anısına

4 Nisan 2014 Ekleme Saati: 10:04
2.831 kez görüntülendi

Şehitler Anısına

jandarma 2Karapınar Jandarma Komutanlığı tarafından Jandarma Kuvvetlerinin kuruluşunun 175. Yılı münasebeti nedeni ile Çölleşme ve Erozyon Araştırma sahası içinde Konya bölgesinden şehit olan 304 şehidimiz anısına 304 fidan dikildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Programa, İlçe kaymakamı Ramazan Yıldırım, Garnizon Komutanı Topçu Kıdemli Albay Ali Ayhan Kızıl, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, S.Ü. Aydoğanlar MYO Müdür yardımcısı Murat Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Meydan, Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Orhan Özcan, daire amirleri, sivil toplum örgüt başkanları, şehit aileleri ve Karapınar Anadolu Öğretmen lisesinden çok sayıda öğrenci katıldı.

İlçe Müftüşüğü tarafından görevlendirilen din görevlisinin duasının arkasından, Kütüphane haftası münasebeti ile İl Jandarma Komutanlığı tarafından öğrencilere kitap hediye edildi. Şehitler anısına fidan dikmekten son derece memnun olduklarını söyleyen öğrenciler, “Allah izin verirse, ağaçlar ile birlikte bizlerde büyüyeceğiz ve çocuklarımız ile gelip bu diktiğimiz ağaçların gölgesinde çay demleyip kitap okuyacağız” dediler.

jandarma 3

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık