DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

SEVİMLİ DOSTUNUZUN IRK VE ÖZELLİKLERİ

7 Nisan 2014 Ekleme Saati: 15:30
729 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

İnsanoğlunun binlerce yıldır en sadık dostu olan köpekler farklı özellik ve görüntülere sahip yüzlerce değişik ırka ayrılmıştır. Dünya üzerinde sekiz yüze yakın farklı köpek ırkı olduğu tahmin ediliyor olsa da sadece 328 köpek ırkı uluslararası köpek koruma dernekleri federasyonu tarafından resmi olarak kabul edilmiştir. Labrador Retriver cinsi köpekler duygusal ve cana yakın oluşları nedeniyle insanların birlikte yaşamak için en çok tercih ettiği ırklardan biridir.

Özellikle çocuklarla kurdukları yakın ilişki sayesinde çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği ırklardan biri olma özelliğini taşırlar. Küçük köpekleri sevenler dünyanın en küçük köpek ırklarından biri olan chihuahua cinsi köpekleri sevebilirler. Her ne kadar küçük bir köpek ırkıysa da sahiplerine çok bağlı olan bu köpekler aynı zamanda kıskançtırlar da. Sahipleri dışındaki insanlara karşı şüpheci olabilirler. Ufak oluşları sayesinde çevik ve hareketlidirler. Her ne ırktan olursa olsun tüm yavru köpek cinsleri çok sevimli ve bakıma muhtaçtır.

Genel kanının aksine yavru köpekler yavru kedi hatta ördek kuş gibi hayvanlarla bile iyi anlaşabilir oyun bile oynayabilirler bu sahiplerinin ya da profesyonellerin vereceği eğitime bağlıdır. Teacup yavru köpekler küçük köpek ırklarının yavrularıdır. Ve isimlerinden de anlaşılacağı gibi çay fincanı kadar küçüktürler. Bu boyuttaki yavru köpekler elbette özenli ve sevgi dolu bir bakıma ihtiyaç duyarlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık