DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

YETERSİZ BESLENME VE GIDA TAKVİYELERİ

23 Nisan 2014 Ekleme Saati: 10:35
475 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Stresli ve yoğun iş hayatının getirdiği zamansızlık aynı zamanda dengesiz ve yetersiz beslenmeyi doğurmuş ve bu durum insanların gün geçtikçe daha da sağlıksız bir hale gelmesine neden olmuştur. Vücudu için yeterli beslenmenin sağlanamaması ise insanoğlunun daha sık hastalanmasına kendisini halsiz yorgun ve bitkin hissetmesine neden olmuştur.

Gıda takviyeleri ise günümüz modern insanının bu konudaki bir numaralı yardımcısı haline gelmiştir. Yeterli seviyede protein alamayan ve vücudunun protein ihtiyacını karşılayamayan kişiler için protein tozu kullanmak vücudun eksik olan protein ihtiyacını karşılayacaktır. Protein tozu sayesinde vücudun enerji için gerekli gördüğü amino asit ihtiyacının karşılanmasını sağlanmaktadır. Bu da kendimizi daha dinç daha iyi hissetmemize daha zinde olmamıza neden olmaktadır.

Tüm bu yan ürünlerin hepsine birden Supplement adı verilmektedir. Supplementeler özellikle sporcular tarafından kullanılmaktadır. Sporcuların yakmış oldukları enerji miktarının diğer işlerle uğraşan kişilerden daha fazla olduğu düşünüldüğünde almaları gereken proteinlerin de daha fazla olduğu ortaya çıkmaktadır. Yiyecekle yeteri oranda alınamayan proteinler ise Supplementeler yolu ile alınmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık