DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

YILDIZLARIN TALİHİ

16 Nisan 2014 Ekleme Saati: 15:38
554 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

İnsanlar astrolojiye inansınlar veya inanmasınlar gazeteler dergilerde ya da internetteki burç yorumları ile karşılaştıklarında mutlaka okurlar. Bu kimilerine göre bir alışkanlık kimilerine göre sadece bir merak ya da bazen bir tutku durumundadır. Bu duygunun geçmişine indiğimizde astroloji ile ilgili ilk çalışmaların Mezopotamya’ya dayandığını görmekteyiz.
İnsanlar yıldızlara bakarak onların hayatları üzerlerinde bir etkisi olup olmadığını araştırmışlar ve bunun sonucunda Astroloji denilen kavram ortaya çıkmıştır. Gökyüzündeki burçlar ilk olarak bu zamanlarda tespit edilmiş ve farklı astrolojilerde farklı burç isimleri verilerek bu çalışmalar ilerlemiştir.
Günümüzde astroloji bir bilim dalı olarak ele alınmaktadır. Bu düşüncenin dayandığı temele göre evrendeki her şeyin diğer varlıklar üzerinde bir etkisi vardır ve bu etkiye yıldızlar da dâhildir. Dolayısıyla insanın doğduğu anda gökyüzünde bulunan yıldızların konumu onu etkileyecektir. Bu etkinin ilişkilerdeki burç uyumu üzerinde ve günlük hayat içerisinde karşılaşılan sorunlarda bir ip ucu olabileceği yönündeki anlayış yaygındır. Dolayısıyla özellikle günlük burç yorumu ve ilişkilerdeki uyumlar üzerinden yapılan yıldız açılımları bir hayli ilgi çekici bulunmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık