DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Dünya Süt Günü Kutlandı

21 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 17:36
3.781 kez görüntülendi

Karapınar’da, Dünya Süt Günü Kutlandı.

Karapınar Süt Üreticileri Birliği, Meke Süt ve S.Ü. Aydoğanlar MYO ortaklaşa kutladıkları programda vatandaşlara süt ve ürünleri ikram edildi.

süt günü 1000Dünya Süt Günü, Karapınar Cumhuriyet Meydanında, Karapınar Süt Üreticileri Birliği, Meke Süt Ürünleri ve S.Ü. Aydoğanlar Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü katkıları ile kutlandı. Açılış Konuşmasını Süt Üreticileri Birliği Başkanı Yaşar Kemal Yükseler’in yaptığı programa, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Özsoy, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Meydan, S.Ü. Aydoğanlar MYO. Süt ve ürünleri Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi ve Gıda İşleme Bölüm Başkanı Çiğdem Konak, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu sunumda Süt Ürünleri ikramı halk tarafından yoğun ilgi gördü. Süt Üreticileri Birliği Başkanı Yaşar Kemal Yükseler, Süt ve süt ürünlerinin insan sağlığı açısında arz ettiği öneme konusunda konuştu. Günümüzde yanlış beslenme neticesinde gazlı içeceklerin çok tüketildiği konusunda konuşan Yükseler, “sağlıklı bir nesil için süt ve ürünlerinin hayatımızda vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

Süt ve ürünlerinin İnsan sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan S.Ü. Aydoğanlar MYO. Süt ve ürünleri Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi ve Gıda İşleme Bölüm Başkanı Çiğdem Konak ise, “Hijyenik üretimi yapılan süt ürünlerinin her kesim tarafından tüketilmesini ısrarla tavsiye etti.

Program, süt, peynir, ayran ve dondurma ikramı ile devam etti.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık