DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

ESTETİK İLE KAZANILAN PSİKOLOJİLER

6 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 12:07
643 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüzün modern dünyası her ihtiyaca cevap verme adına eksik olan her parça ve detay için büyük çaba sarf ediyor. Modern dünyanın bu gelişim hızı insanoğlunun her türlü ihtiyacını gidermeyi amaç edindiğinden görsel güzellik açısından da hızlı bir ilerleme kaydediyor. Son yıllarda dermatolojik alanlarda yaşanan gelişmeler ve çareler insanoğlunun geçmişte yakındığı hatta zaman zaman da kendini toplumdan soyutladığı cilt sorunlarına basit ve sağlıklı yöntemlerle son veriyor.

Görsellik söz konusu olduğunda akla kadınlar gelse de cilt ve kozmetik açıdan bu tip yardımlara ihtiyacı olan erkek sayısı da azımsanmayacak düzeydedir. Örneğin; dermatolojik sorunların başında yer alan leke problemleri bu sorunlardan sadece biridir. Cildimiz dış etkilere fazlasıyla açık olduğundan en başta güneşin etkisi hormonla ilgili problemler ve kimi ilaçların bu tip problemleri tetiklediğini biliyoruz. Kahverengi lekeler çiller doğum lekeleri ve güneş lekeleri… Ciltte can sıkan görüntüler yaratan sorunların sadece bir kaçı. Leke derdine modern tıbbın sunduğu seçenekler ise sorunları sorun olmaktan çıkarıyor. Lazer teknolojisinin hastalara sunduğu modern ve kalıcı tedavi yolları; hastaları hem görsel hem de psikolojik açıdan rahatlatıyor. Leke tedavisi; özellikle kahverengi lekeler3_6 süreyle kullanılan kremler peeling ve güneş koruyucular hastaların sabrını zorlayan bir yöntem olduğundan leke tedavisine lazer tedavinin sorunlu bölgeye işlemin büyüklüğüne göre 5_20 dakika aralığında sürer. Çiller de ise daha zor bir süreç hastayı bekler. Zira çiller tedavisi biraz daha zor olan bir sorundur. Güneşe çıkıldığında tekrar üreyen bir sorun olduğundan. Leke tedavisi yani lazer ile hastaya 2 ay arayla yapılan 2 seans sorunu büyük ölçüde halletmiştir. Yaşlanmaya bağlı olarak kol, omuz, el ve bacaklarda cereyan eden kahverengi benekli leke tipleri ise krem tedavi yöntemleri seçenek olarak sunulsa da lazer ile tedavi süresi daha kısa ve verimlidir.

Birçok insanda mevcut olan benler ise ayrı bir estetik kaygıdır. İyi veya kötü huylu olmadığı müddetçe sorun olmayan lakin estetik kaygılarla müşkülpesent davranılan bir konudur. Fraksiyonel lazer, ameliyat, radyo frekansı ve koterle ben aldırma gibi geniş bir tedavi seçeneği vardır. Ameliyat lokal anestezi yoluyla uyuşturulan bölgeye neşterle yapılan müdahaledir. Alınan benin kanser etkisi araştırılması açısından avantajlıdır. Alımdan sonra iyi bir cerrahla çok az bir iz bırakır. Radyo frekansını deri altına ince uçlar yardımıyla da dağıtarak yapılan tedavi yolu da oldukça revaçtadır. Lazer tedavisinin yetişemediği renksiz benlerde oldukça başarılı sonuçlar verir. Ve aralarındaki en etkili yöntem olan lazer yönteminde ise; derinlerdeki pigmentlere daha fazla nüfus edebilme gücüyle hızlı ve etkili bir tedavi sağlar.

Yara izi ise estetik müdahaleler geçirilen kazalar vb. nedenlerle oluşsa da tedavisinde yapılan cerrahi müdahalelerde kullanılan silikon jeller mümkün olan en az izle başarı sağlıyor. Genelde amaç; kesinin az olduğu durumlar yaratmaktır. Skar revizyonu yanık ve jilet izleri tedavileri doku nakli bilinen tedavi yollarıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık