DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

ESTETİKTE KÜÇÜK DETAYLARA DOKUNUŞ

5 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 11:32
565 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Estetik piyasası ve cerrahisi her ihtiyaca kulak veren yenilik ve akıllara durgunluk veren teknolojik gelişmelerle yüzleri güldürüyor. Bu geniş seçenekleri her bütçeye hitap eden fiyat çizelgesiyle de kapsayıcı ve tamamlayıcılığını sürdürüyor. Bu çizelgede en çok rağmen gören botoks işlemleridir. Botoks fiyatları skalasına bakıldığında genel olarak yüksek rakamlar gözümüze çarpmaktadır. Tabii yarı fiyatına yaptırma derdiyle sahte doktorlar ve ucuz malzemelerle yapılan botoksları saymazsak. Her şeyde olduğu kaliteden ve sağlıklı olana taraf olmak adına bu işi yapan uzman hekimlere güvenmekte fayda var.

Güzellikte botoks estetiğinin yanında; dudak ve yanak estetiği de yerini alır. Yüzün tamamlayıcısı olan dudaklara aynı ihtimamı göstermek gerekir Dudak dolgunlaştırmak için tarçın yağı acı biber yağı gibi doğal yöntemlerin yanında başarılı sonuçlar getiren dudak dolgunlaştırma işlemleri uygulanır. Farklı yapılara sahip dudaklardan ince yapılı olanlar; vücut yağları yada dolgu maddeleri eklenerek yapılan işlemlerle kalınlaştırılır. Kalın dudakların cazibesine kapılan kadınların başvurduğu diğer bir işlem ise; dudak dolgusudur. Dudak dolgusu damar yapısı ve hareketliliği nedeniyle yapılan işlemlere daha kolay tepkiler verir. Zerk yöntemiyle yapılan doldurucu bir uygulama yöntemidir. Dolgu yapılmadan önce anestezi krem sürülerek bir ön hazırlık sağlanır. Dudak dolgu maddeleri oldukça ince ve küçük iğnelerle dudağa enjekte edilir.15-20 dakika gibi kısacık bir işlemle de hastayı yormaz. Tekrarı için 6 ila 9 aylık bir süreç gereklidir.

Dudakların estetik güzelliğinin yanında yanak dolgusu de öne çıkan bir müdahaledir. Yaşlanma ile beraber yüzün bazı bölgelerinde ortaya çıkan hacim azalmaları ve sarkmalar kendini gösterir. Keza çökük ve zayıf yanaklarda kişiyi olduğundan yaşlı gösterdiğinden genç kesim arasında da rağbet gören bir müdahaledir yanak estetiği. Birçok seçenek sunan yanak estetiği hizmeti vardır. Dolgu yani yağ enjeksiyonu bu anlamda öne çıkar. Hasta 1_2 günlük istirahat ve geçici ödemlerle mutlu sonuçlar elde eder. Bu işlemde önemli olan detay yüzdeki yüz ifadesini değiştirmeyecek ve doğallık zeminini bozmamaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık