DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

KEYİFLİ AVRUPA TURLARI

2 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 17:54
681 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ülkemize en yakın kıta olan Avrupa, pek çok gezi meraklısının seyahat planlarında ilk sırada yer almaktadır. Köklü tarihi ve kültür çeşitliliği nedeniyle farklı tarihi değerlere ev sahipliği yapan Avrupa ülkeleri ayrıca doğal güzellikleri ile de dikkat çekmekte. Kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına pek çok farklı kültür içeren Avrupa’yı tur operatörlerinin düzenlediği tur programları ile sistematik bir şekilde gezebilirsiniz. Tur programlarının bir diğer avantajı ise hem ekonomik olması hem de ulaşım, konaklama ve transfer gibi hizmetleri bünyesinde barındırması.

Avrupa Birliği nedeniyle Avrupa’da sınırların açık olması ve ülkelerin birbirine yakın olması Avrupa’ya yapılan seyahatlerde tek seferde birkaç ülke görmeyi olanaklı hala getiriyor. Tek seferde birkaç ülke görmenizi sağlayacak turlardan biri Balkan Turları. Avrupa’nın, ülkemize en yakın bölgelerinden biri olan Balkanlar, bir zamanlar Osmanlı toprağı olmasından dolayı bize oldukça tanıdık gelen bir kültüre sahip. Yemyeşil bir doğaya sahip olan Balkanlar’da sımsıcak insanlarla tanışabilir, lezzetli mi lezzetli yöresel yemeklerin tadına bakabilir ve çeşitli tarihi eserlere tanık olabilirsiniz.

Avrupa’da tek seferde birkaç ülke görmenizi sağlayacak turlardan biri de Orta Avrupa turları. Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Avusturya’yı kapsayan Orta Avrupa turları ile bu üç ülkenin güzel başkentlerini ve diğer şehirlerinden bazılarını görme şansına erişebilirsiniz. Ekstra olarak düzenlenen turlara katılarak Slovakya’yı ve Almanya’nın Dresden şehrini de görmeniz mümkün.

Bir hafta gibi yeterli bir süreniz varsa mutlaka birkaç ülkeyi görebileceğiniz turlardan birine katılarak güzel bir Avrupa seyahati gerçekleştirin. Size şimdiden keyifli tatiller…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık