DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Kim Kaptan, Kim Tayfa ?

9 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 02:37
2.783 kez görüntülendi

Kim Kaptan, Kim Tayfa ?

Kim Kaptan Kim Tayfa

mehmet okuyucu yeniNe garip bir dünya. Düzen de değişti, düzeni düzenleyende. Herkes kendi arasında kral oldu. Güçlü bir duvara sırtını dayayan herkes, kendini kral sanır oldu. Günümüz Hükümeti gücüne erişilmez bir hal aldı. Tamam bu bir başarı tablosu ve takdir edilmesi de gerekiyor. Hükümeti bir gemi farz edersek, kaptanının başarılı olması, gemiyi dirayetli bir şekilde istediği adrese götürmesi ile eş değerdir. Yada kaptanın diktatör oluşu, yolcuların sessizce varılacak olan limanı beklemesi ile eşdeğerdir. İyi güzelde tayfalara ne oluyor. Kaptanın forsu ile yolcuları hiç umursamaz tavırları acaba kaptanın kulağına gitse ne olur. Ben inanıyorum ki, tayfaların sattıkları cakadan kaptanın haberi yok.

Geçtiğimiz hafta, Karapınar Belediyespor genel kurulu yapılarak yönetim değişti. Önceki yönetim hakkında çıkan kokulardan rahatsız olan üyelerin fısıltısı, yönetimin komple değişime uğraması, sporsever camiası tarafından olumlu karşılandı. Ancak gelen gideni aratır sözü çok çabuk gündeme geldi. Yönetimi üyeler seçmiş gibi görünse de, maalesef ki atama sistemi ile göreve getirildikleri aşikar gibi görünmekte. Minareyi çalan kılıfını hazırlar atasözünden de yola çıkarsak, seçimle geldiği iddia edilen yeni yönetime biz basın mensupları da dahil kimse atandı diyemez. Çünkü kılıf hazır. Adamlar oy birliği ile göreve geldiler. Her ne kadar liste delinmesi için bir çaba sarf edildi ise de, akıntıya karşı kürek çekecek babayiğit olmadığı için, ne liste deline bildi, nede akıntıya ters kürek çekilebildi.

Gerekçesi ise malum. Desteği kim veriyorsa, onun borusu ötecek. Ben bana muhtaç olan birisine yardım edeceğim, hem de kendi imkânlarım ile bile değil, güya vatandaşın bana verdiği yetki ile ve yardım ettiğim insanı kendime itaatkâr edeceğim. Bunun yardım neresinde, adamı resmen elimdeki sihirli değnek ile esir almış olmaz mıyım? Bunun adı destek vermiş olmak mı olur. Hadi oraları da geçtik. Madem destek vereceğim, elbette ki verdiğim yardımın gerektiği yerde kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebileceğim ve sözümü dinleyebilecek kişilerden oluşmasını isterim. Ona da amenna.

Ya seçim ile yada atama ile yönetimi devir alan arkadaşlara ne demeli. Göreve gelir gelmez, sanki kendi paraları ile dükkan almış da açmış edasında hareketler. Kimseyi tınmadan alınıveren kararlar. Ve bu kararlar karşısında sessiz kalan ağabeyler. Tamam, Karapınar Belediyespor artık sizin yönetiminizde ama burası sizin babanızın işyeri değil sanırım. İçinizden bir yada birkaç kişi sevmiyor diye, üyelere hizmet veren lokal işletmesinin bir anda bakıma çekildi bahanesi ile kapatılması, göreve yeni gelen bir kişinin lokale gelip, “kaldırın şu masaları, bunları görmek istemiyorum” demesi ne kadar etik? Lokal, üyelerin oturup kalktığı, maç izlediği, sohbet ettiği ve zaman zaman da çeşitli oyunlar oynadığı bir kurum değil midir. Kahvehanelere giremeyen spor camiasının hoş vakit geçirmek için uğradığı bir ortam değil midir? Kahve köşelerinden insanları ve sporcuları çekmek amacına hizmet eden spor tesislerindeki bu ortamın kapatılması, insanları tekrar kahve köşelerine sevk etmek değil de nedir?

Oyun oynanmasını bende tasvip edenlerdenim havası oluşmasın ama kimse “Ben sevmiyorum” diyerek ihtiyaca cevap veren bir hizmeti kaldıramaz. Yeni yönetimden bir kişi, ne halka nede basın mensubu olarak bizlere bir açıklama yapmadı. Zaten kimseye de hesap verecek adam değiller. Onlar arkalarını sağlam yere dayadılar çünkü. Belediyespor yönetimine hadi bir şey demeyelim ama onların bu göreve gelmesinde destek verenlerin olaya müdahil olması gerekiyor. Spor camiasındaki çalkalanmaları bir dinlemeleri gerekiyor bence. Mehmet Okuyucu olarak bana sorulursa, isterse komple kapatsınlar, benim ne spor ile nede oyun ile aram çok iyi değil zaten. Umurum da duymaz belki. Ama görevim gereği, bu konuda spor severler arasındaki bu dedikodulara yol açan eylemlerin kaleme alınması gerekiyor. Sanırım ilgili arkadaşlar bu vesile ile bizleri arayarak konu hakkında aydınlatıcı cevap verirler.

Ah Mithat ah. Sanırım yeni arkadaşlar sizi de aratacaklar. Bilemedim kıymetini kadrini şarkısını sanırım bize ezberletecekler. Umarım ve dilerim hayırlı görevler yaparlar ama benim kanaatimce, kendi kafalarına göre değil, bu davaya gönül veren herkesin fikrine de saygı duyarak kararlar alınmasını bekleriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. mehmet fethi karsli dedi ki:

  YASAMDA;
  SUCLU VEYA SUCLU OLABILECEKLERIN,

  ZIHINLERINE GIREREK VE IHTIMALLERI EN AZ ONLAR KADAR INCE HESAPLAYARAK BUNA ALIN YAZISI DENILMEMESI ICIN KOTULER KADAR IYILER DE CESARETLE IHTIMALLERI IYI HESAPLAYARAK HAREKETLERINE BASLAMALARIYLA FIRSATI KOVALAMALARINA YAŞAM GERÇEĞİ DENİR…

  İŞTE FERDİN DEĞERİ BUDUR..FERT KENDİ DEĞERİNİ KENDİSİ YARATIR..KÖŞEYE ÇEKİLMEZ…

  ÇÜNKÜ SAVAŞTA HERKES KAZANMAK İSTER..ÖNEMLİ OLAN İHTİMALLERİ İYİ HESAPLAYIP HAMLELERİ KENDİ TARAFIMIZA YÖNELİK KULLANMAKTIR..

  BU DA HEM KENDİMİZİ HEM DÜŞMANIMIZI TANIMAKTA YATAR..

  BU VESİLE İLE KAZANANLARI DA KAYBEDENLERİ DE DOĞURAN TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN..

 2. yeşil siyah dedi ki:

  lokal kapatılırsa karapınarspor ruhu diye bir şey kalmaz kimse kimseyi zorla oyun oynatmıyor en azından yeşil siyaha gönül verenler orada buluşup sohbet ediyor hasret gideriyordu ama görünen o ki eski yönetimi daha şimdiden arıyoruz en azından günlük lokalde 2 yönetici ve başkan her akşam aramızda olur bilgi alınırdı yeni yönetime soruyon yolda haberim yok diyor takımı yoksa sizinde bahsettiğiniz gibi uzaktan kumanda ilemi yönetiyorlar bukafa ile giderlerse erken seçim yakın görünüyor dediğniz gibi ise durum vahim

Yukarı Çık